Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:793188
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Baltijas valstis 20. gadu beigās galveno uzmanību veltīja starptautiskajai sadarbībai. Baltijas valstu diplomāti aktīvi darbojās Tautu Savienībā, kas tajā laikā kļuva par ietekmīgu starptautisku institūciju. Baltijas valstu diplomāti varēja Tautu Savienībā iepazīstināt pasaules sabiedrību ar Baltiju un veidot kontaktus ar citu valstu politiķiem. Baltijas valstis pievienojās arī visām tām deklarācijām un līgumiem, kas varēja nostiprināt to drošību, kā arī atbalstīja tādus līgumus, kas Baltijai tieši nebija aktuāli, taču to parakstīšana simbolizēja gatavību lojālai sadarbībai ar pārējām Tautu Savienības dalībvalstīm.
Sākumā, iegūt starptautisko de iure atzinumu, nenācās viegli. Daudzi politiķi Rietumos atbalstīja baltiešus kā pret boļševikiem vērstu spēku, taču tajā pašā laikā pret jaunajām nacionālajām valstīm izturējās skeptiski, uzskatot, ka agri vai vēlu atjaunosies Krievijas impērija. Negatīvu nostāju pret Baltijas valstu neatkarību sākotnēji izrādīja arī ASV prezidents Vudro Vilsons un Francijas premjerministrs Ž. Klemanso. Skaidrs, ka bez starptautiskas atzīšanas Baltijas valstis nevarēja justies drošas par nākotni. Taču pēc tam, kad Padomju Krievija 1920. gadā atzina Igaunijas, Lietuvas un Latvijas neatkarību, Rietumu nostāja sāka mainīties. Tāpēc 1921. gada septembrī notika Latvijas, Igaunijas un Lietuvas uzņemšana Tautu Savienībā.
Uzsākot miera laika dzīvi, par svarīgu pārbaudījumu visu trīs jauno Baltijas valstu savstarpējās attiecībās kļuva savstarpējo robežu noteikšana. Vislielākie sarežģījumi radās, nospraužot Latvijas - Igaunijas robežu. Radās strīda situācijas, jo vēsturiski starp abu tautu apdzīvotajām teritorijām nebija pastāvējusi pat administratīva robeža, tāpēc valstu robežu centās vilkt saskaņā ar etnisko situāciju.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties