Baltijas ministru padome ir Latvijas, Lietuvas Igaunijas valdību sadarbības institūcija, kas izveidota 1994.gada 13.jūnijā.
Tātad šogad aprit 10 gadi, kopš 1994.gada 13.jūnijā Tallinā trīs valstu valdību vadītāji parakstīja līgumu par parlamentāro valdību sadarbību starp Igaunijas Republiku, Latvijas Republiku un Lietuvas Republiku, kā arī pieņēma BMP nolikumu.
1994.gada 13.septembrī Baltijas Ministru padome vienojās par Vecāko amatpersonu komiteju izveidošanu. Komitejas nodrošina padomes darbību nozaru ministriju līmenī. Pašlaik darbojas 18 Baltijas Ministru padomes komitejas.
Baltijas Ministru padomes augstākā lēmējinstance ir valdības vadītāju tikšanās, kas notiek vismaz reizi gadā, taču lēmējtiesības ir tikai visu Baltijas valstu pārstāvju klātbūtnes gadījumā.
Baltijas Ministru padomes uzdevumi:
1.veicināt plašu un saturīgu sadarbību
2.apspriest, izstrādāt un īstenot atbilstošus pasākumus
3.veikt uzdevumus, saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem
Baltijas Ministru padomes darbība:
* pieņem lēmumus par Baltijas Asamblejas ieteikumu izpildi
* risina būtiskus jautājumus Baltijas sadarbības kontekstā
* izstrādā un ievieš nepieciešamos jautājumus, lai veicinātu plašu un saturīgu savstarpējo sadarbību
Baltijas Ministru padomes darbu koordinē Sekretariāts, kura sastāvā ir par Baltijas sadarbību atbildīgās Igaunijas, Latvijas, un Lietuvas Ārlietu ministriju amatpersonas. Par Latvijas speciālo uzdevumu vēstnieku Baltijas Ministru padomē iecelts vēstnieks Aivars Baumanis.
Baltijas Ministru padomes prezidējošās valsts statuss Baltijas valstu starpā tiek mainīts ik pēc gada. 2003.gadā tā bija Lietuva, bet 2004.gadā – Latvija. Katra no prezidējošām valstīm izvirza savas prioritātes.…