Pēdējos pāris gados Latvijas (un ne tikai) futbola aprindās pastiprināti runā par augsta līmeņa spēļu trūkumu vadošajiem virslīgas klubiem. Kā viens no reālākajiem atrisinājumiem tiek minēta Baltijas Futbola līgas izveide, kurā varētu sacensties vadošie klubi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
Kā zināms, pēdējos gados mūsu futbola klubi Eiropas kausos tā arī nespēj pārvarēt otrās kārtas barjeru (visai bieži izkrītot jau pirmajā kārtā). 2002. gada sezonā Latvijas Futbola virslīgā ir samazinājies vidējais skatītāju daudzums par aptuveni 100 skatītājiem. Tas viss liek domāt par iespējām uzlabot esošo situāciju. Baltijas Futbola līgas izveide atrisinātu vadošo klubu spēļu trūkuma problēmu un piesaistītu papildus naudu futbolam (gan ar sponsoru maksājumiem, gan skatītāju pieplūdumu), tādējādi ļaujot klubiem uzlabot savu infrastruktūru un pastiprināt sastāvu.
Šajā darbā esmu centies noskaidrot šāda projekta iespējamību, aptaujājot gan vienkāršus līdzjutējus, gan futbola speciālistus. Diemžēl jāatzīst, ka ne visu klubu pārstāvji izrādīja vēlmi sarunāties, taču kopējā nostāja aptuveni kļuva skaidra – to varētu raksturot kā piesardzīgu atbalstu.
Vēl darba veikšanas gaitā es aptaujāju futbola interesentus, lai noskaidrotu, vai šādam turnīram būtu iespējama augsta līdzjutēju aktivitāte, jo neviens turnīrs nespēj pastāvēt, ja spēļu laikā ir tukšas tribīnes.
Darbā galveno uzsvaru esmu licis uz Baltijas Futbola līgas izveides nepieciešamības pamatošanu kā arī iespējamo turnīra formu.
…