Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:731769
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Baložu izcelsme    4
  Baložu sugas    6
  Izmirušas baložu sugas    9
  Baložu pārošanās    10
  Interesanti fakti par baložiem    11
  Secinājumi    13
  Pielikumi    14
  Izmantotā literatūra    17
Darba fragmentsAizvērt

Baložu izcelsme

Pēc vēstures liecībām, baloži cilvēku tiešā tuvumā un bieži vien arī kopšanā ir dzīvojuši jau kopš gadu tūkstošiem. Jau uz seno tempļu sienām, kas celti pat vairāk nekā pirms 3000 gadiem, varam saskatīt uzzīmētus baložus, kuri pēc sava ārējā izskata atgādina pie mums labi pazīstamo pasta baložu vissenāko šķirni — karjerus. Baložu attēli redzami arī uz daudzām senajām monētām. Domājams, ka pirms vairāk nekā 5000 gadiem cilvēki pieradinājuši klinšu balodi, ko var uzskatīt par visu mājas baložu ciltstēvu. Iespējams arī, ka šī pieradināšana noti¬kusi daudz agrāk. Vairāki zinātnieki saskata šīs pieradināšanas saistību ar kulta rituāliem, kuros baloži varēja būt upurējamie putni vai arī dievināšanas objekti.
Baloži sen cilvēkiem bija miera, mīlas, svētuma un tikumības simbols. Pasta baloži kalpoja arī par sakarnie¬kiem. Šim nolūkam baložus pirmās sāka izmantot austrumu tautas. Ziņu nogādāšanai baloži bija noderīgi jau Ēģiptes faraona Ramzesa III laikā. Senajā Ēģiptē jau bija pazīstami cil¬vēku izaudzētie pāvbaloži, kurus vērtēja ļoti augstu. Viens pāvbalodis maksāja tikpat, cik spēcīgs vergs. Arī senajiem romiešiem un grieķiem balodis bija miera un draudzības simbols. Aristotelis ir minējis, ka grieķiem baložu audzēšana bijusi ļoti populāra. Viens no pirmajiem baložu audzēšanas centriem Eiropā bija Itālijas pilsēta Modena, kur tika izveidota pat vietējā baložu šķirne. Ar gadiem palielinājās baložu šķirņu skaits, auga to daudzveidība. Ap 1600. gadu iznāk Aldrovardi grāmata «Ornitoloģija». Tajā mi¬nētās baložu šķirnes ir populāras arī šodien — Maltas, jakobīņi, sprogbaloži, kaijbaloži u. c.
Tagad izaudzēts jau simtiem šķirņu. Un kādas tikai tās nav krāsas un ķermeņa formas ziņā! Dziemžēl nevar pateikt precīzas ziņas par šķirņu skaitu – tādu ziņu nav, jo nevienā katalogā nav uzskaitītas visas baložkopības veturē izveidotās šķirnes, turklāt daudzi audzētaji darbojas tikai sava prieka dēļ un nemaz necenšas savas jaunās šķirnes oficiāli reģistrēt. Baložu audzētaji nekad nav centušies izaudzēt dējējbaložus, lai iegūtu olu produkciju.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1132070
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties