Baldones teritoriju šķērso valsts nozīmes autoceļi Rīga - Skaistkalne, Daugmale - Iecava. Pašvaldības ceļu un ielu kopgarums ir 135 km. Baldonē darbojas pasta nodaļa, interneta lasītava, pieejami Tele-2 un LMT sakari.
Kā nokļūt līdz Baldonei?
Kursē mikroautobusi un arī sabiedriskais autobuss. Autobusi iziet no Rīgas - pie autoostas pretī zivju paviljonam (Maskavas iela 1a). Pie stāvvietas ir saraksts, kur jābūt maršrutam Rīga-Baldone-Riekstukalns (vai Observatorija). Vai arī autobussi Rīga- Vecumnieki, Rīga-Daugmale-Skaistkalne.
Reljefs
Baldoni ieskauj 7 kalni, no kuriem augstākie ir Riekstukaln (85m) un Morisona kalns( 82 m). No Baldones 7 km Daugmales pagastā ir 32 m augstais Sakaiņu pilskalns ar dziļā gravā tekošo Bērzi tālu lejā
Iekšējie ūdeņi
Cauri Baldonei savā augštecē tek Ķekava, pie Mercendarbes sākas Bērze, bet lielākā upe ir Misa- lauku teritorijas dienvidu daļā. Gleznaini meža ainavā iekļaujas Lilijas ezers pie Riekstu kalna un Kausezeri netālu no Baldones – Tomes ceļa. Uz Daugmales pusi atrodas Lejas ezers un karjeras.
2. Vēsture
Baldones apkārtne ir bijusi apdzīvota jau kopš akmens laikmeta, par ko liecina Urlu senkapi, Caunu pilskalns u.c. senvietas.Gadsimtu gaitā tā ir veidojusies kā atpūtas vieta. Miests izveidojies 17.gs., kad sēravota tuvumā uzcēla muižu un ap 1648.gadu ierīkoja pirmo Kurzemes hercogistes dzelzāmuru - dzelzs ieguves cepli (pastāvēja līdz 1705.gadam). Šeit darbojās arī enkuru un naglu kaltuve, lielgabalu lietuve, stikla kausētava, mucenieku darbnīca, vadmalas un linu austuves.
…