Secinājumi
Aplūkojot abu universitāšu piedāvātās bakalaura studiju programmas, darba sākumā pēc mērķiem un uzdevumiem izskatījās līdzīgas, bet iepazīstoties ar plašāku informāciju var secināt, ka katrai no tām ir savi plusi un mīnusi.
Izvertējot Ljubjanskas universitātes studiju programmu ‘’Satiksmes Tehnoloģijas un Transporta loģistika’’ tika secināts, ka studiju ilgums ir īsāks un studiju maksa nav tik augsta kā RTU, kā arī studentiem ir lielākas izvēles iespējas izvēloties novirzi kurā vēlas mācības turpināt. Liels uzsvars studēšanas laikā tiek likts uz praksi atzītos Slovēnijas loģistikas uzņēmumos,kur studentiem ir iespēja saskarties ar nestandarta situācijām un iemācīties novērst tās. Taču kā ārvalstu studentam dodoties uz šo universitāti studēt būtu grūti,jo priekšroka uz kopmītnēm tiek dota Slovēnijas pilsoņiem, kas dzīvošanu padarīs dārgu, kā arī studijas nebūs iespējams studēt bez maksas.
Izvēloties studēt bakalaura studiju programmu ‘’ Transporta sistēmu inženierija’’ Rīgas Tehniskajā universitātē, lai gan mācības ir par gadu garākas un studiju maksa lielāka, paveras iespēja iegūt kādu no valsts 45 atmaksātajām budžeta vietām, kā arī studijas apgūt latviešu valodā. Topošajiem RTU studentiem ir lielāka iespēja tikt iekšā augstskolā bez liekas piepūles, atšķirībā no Ljubjanskas universitātes, kurā , lai tiktu iekšā, centralizētajos eksāmenos nedrīkst būt mazāk par 60%. Viens no lielākajiem mīnusiem, ar ko nākas saskarties RTU studentiem atšķirībā no Ljubjanskas studentiem, ir, ka studentiem pašiem jāatrod sava prakses vieta, kurā iegūt jaunas zināšanas un prasmes savā nozarē. Bet daudzi uzņēmumi ir gatavi pieņemt jaunos studentus, lai tos apmācītu nākotnes profesijai, kā arī ir liela iespēja, ka ar prakses beigšanos uzņēmums ir ieinteresēts pieņemt darbā studentu uz pastāvīgu darbu.
…