Bahāi ticība ir jaunākā no pasaules neatkarīgajām reliģijām, kuras Pamatlicējs ir Bahāullā.
1844. gadā Persijā (Iranā) jauns cilvēks, kas sevi nosauca par Babu (Vārti), sludināja cilvēkiem, ka drīz Dievs sūtīs To, Kas apvienos cilvēci un stāsies Miera Laikmeta priekšgalā. Baba Mācība piesaistīja daudz sekotāju, kas satrauca persiešu valdību un islama garīdzniecību. Daudzo vajāšanu rezultātā tika mocīti un nonāvēti vairāk kā 20000 Baba sekotāju.
Bahāullā misija sākās cellē Teherānā 1852. gadā. Tā kā Bahāullā bija izcils Baba darbības aizstāvis, Viņš tika arestēts. Viņam netika piespriests nāves sods, ko teicās panākt ietikmīgas personas karaliskajā galmā. Tā vietā Viņš tika iemests bēdīgi slavenajā cietumā – “Melnajā Bedrē”, kur Bahāullā saņēma pirmo vēsti par Savu misiju.
1863. gadā Bahāullā iepazīstināja cilvēkus, kas bija ap Viņu, ar to misiju, kas Viņam tika uzticēta tumšajā Sījahčālā. Paziņojuma raksturu var novērtēt pēc dažādām atsaucēm, kurās Bahāullā piemin Savu misiju vēlākajos darbos:
“Mērķis, kas ir visas radības pamatā, ir Atklāsme, kas nāks šajā vislielākajā, vissvētākajā Dienā, Dienā, kas pazīstama kā Dieva Diena, Dienā, ko pēc Viņa grāmatām un Svētajiem Rakstiem visi Pravieši un Izredzētie, un Svētie ir vēlējušies piedzīvot”.…