Datu rezerves kopēšana ir svarīga jebkurā uzņēmumā, kurā tiek izmantoti datori, kas glabā lielus informācijas apjomus. Ir vitāli svarīgi, lai šie dati būtu pieejami arī tad, kad datortehnika tiek sabojāta. Īstenībā paši dati ir svarīgāki par datoriem, jo dators ir tikai vide, kas ļauj apstrādāt datus un iegūt informāciju, bet iegūtie un apstrādātie dati ir darba rezultāts. Vēl viens iemesls, kādēļ kopēšana uzņem apgriezienus, ir tāds, ka tas tomēr ir bizness pats par sevi un ļauj tirgot papildus aparatūru un programmas. Tas ir izdevīgi gan klientiem, kas var ātri un kvalitatīvi atgūt zaudētos datus, gan arī apkalpojošām firmām.
Datu kopēšanu un arhivēšanu var uzskatīt par kaut ko līdzīgu apdrošināšanai. Klients samaksā kādai firmai nelielu daļu no apgrozījuma un avārijas gadījumā viņš saņem savu īpašumu – datus – atpakaļ. No otras puses, pēc dažādiem pētījumiem uzņēmumi investīcijas šajā jomā bieži vien veic tikai tad, kad ir nācies kaut ko pazaudēt un nav vēlēšanās šo situāciju izjust no jauna.
Pēdējos 10-15 gadus kopēšanas un arhivēšanas vajadzībām lielākoties tiek izmantotas magnētiskās lentas. Lai gan to darbības ātrumi ir lēni un ir diezgan piņķerīga datu pārnešana no cietā diska uz lentas, tomēr tās ir daudz drošākas par cietajiem diskiem, jo tās nevar saplēst, piemēram, vienkārši nometot uz zemes.
Otra alternatīva, kuru izmanto kopēšanai, ir diski. Visbiežāk tie ir magnētiskie diski jeb tautas valodā runājot – cietie diski. Kaut arī optiskie diski pagaidām nespēj īsti konkurēt ar magnētiskajiem diskiem, savu šauru nišu ieņem arī tie.…