Klimats: Indijas vidienē ir tuksnešu klimats ar aukstām skaidrām naktīm, kam parasti seko dedzinoši karstas dienas. Pārējā Indijas daļā valda tropiskais klimats. Pamatā Indijas klimatu nosaka musonu vēji, kuri katru vasaru atnes lietu. Vēji atnes lietu no Indijas okeāna puses. Ja vasarā lietus nav, tad zeme izkalst, bet reizēm lietusgāzes ir tik stipras, ka izraisa plūdus.
Vidējā janvāra temperatūra +16º - +24º C, vidējā jūlija temperatūra +24º - +30º C.
Gada vidējais nokrišņu daudzums: 500- 2000 mm.
Ģeogrāfija: Indija ir valsts Āzijas dienvidos. Atrodas uz Indostānas pussalas. Valsts ziemeļu daļā atrodas slavenie Himalaju kalni.
Robežojas ar Pakistānu, Ķīnu, Nepālu, Butānu, Mjanmu (Birmu), Bangladešu.
Indiju apskalo: rietumos- Arābijas jūra, dienvidos- Indijas okeāns, austrumos- Bengālijas līcis
Augstākā virsotne: Anaimudi (2694 m)
Garākā un lielākā upe: Ganga (2510 km)
Lielākais ezers: Čilkas ezers (910 km2 )
Ceļotājam Indijā vajadzētu zināt vairāk nekā 1000 valodu, lai saprastu, ko runā katrā šīs zemes daļā. Divas oficiālās valodas ir hindi un angļu, bet visā valstī vēl runā 14 citās valodās. Platības ziņā Indija ir 7 lielākā un iedzīvotāju skaita ziņā 2 lielākā valsts pasaulē. Indija ir plaša, kolorīta zeme ar ļoti dažādām reliģijām, valodām un kultūrām. Trīs no pasaulē lielākajām ticībām- hinduisms, budisms un sikhisms- ir radušās tieši šeit. Neskatoties un lielo nabadzību, Indija ir viena no pasaules industrializētām valstīm. Pēdējo 15 gadu laikā strauji attīstījusies ir gan lauksaimniecība, gan rūpniecība, piesaistot arī ārvalstu kompāniju investīcijas. Indijā tiek īstenota pasaulē plašākā demokrātija- balsošanas tiesības ir 450 miljonu cilvēku.
Indijā ir viens no garākajiem dzelzceļu tīkliem pasaulē.
…