Termins „statistika” cēlies no latīņu vārda „status”, kas tulkojumā nozīmē stāvoklis. Statistika kā zinātne veidojās 17.g.s. otrajā pusē angļu zinātnieku Džona Graunta un Viljama Petija darbos, kuros sabiedriskās parādības pirmo reizi tika skatītas to skaitliskā izpausmē.
Statistika ir zinātne, kas pētī masveida parādības un procesus, cenšoties atklāt un izzināt tajās notiekošās statistiskās likumsakarības. [1.5.]
Mūsdienās statistikas zinātnei ir liela nozīme. Tā dod mums informāciju par dažādiem saimnieciskās, sociālās dzīves rādītājiem. Pateicoties statistikai mēs varam uzzināt par savas valsts ekonomisko stāvokli, valsts attīstību, par dzīves līmeni valstī un uzzināt gan mūsu valsts ekonomisko stāvokli, gan sociālo līmeni citu valstu vidū.
Mana kursa darba tēma ir „Autotransporta skaita statistiskā analīze Latvijā no 01.01.2001.-01.01.2005.”. Kursa darba mērķis ir atspoguļot autotransporta skaita izmaiņas Latvijā par laika periodu no 2001.gada 1.janvāra līdz 2005.gada 1.janvārim, lai novērtētu kopējo situāciju un šos datus atspoguļotu dažādos skaitļos un attiecībās, jo šīs izmaiņas ir saistītas ar citām nozarēm, piemēram, ceļu uzturēšanu, benzīna patēriņu, autoservisu darbu.
Kursa darba statistiskā informācija iegūta no CSDD un Satiksmes Ministrijas mājas lapām, autotransporta analīzē uzskaitītas sekojošas grupas: kravas transports, vieglās automašīnas, autobusi.…