Visbeidzot, pasažieru1 autotransporta līdzeklis2 nepieciešams iedzīvotāju savstarpējās saskares nodrošināšanai, tūrisma un atpūtas braucienu realizēšanai, kā arī sakaru veicināšanai uzņēmējdarbībā. Atkarībā no brauciena attāluma, pasažieru gaumes, to maksātspējas un satiksmes steidzamības, pasažieru pārvadājumos tiek izmantoti dažādi autotransporta veidi. Satiksmē tiek izmantoti trolejbusi, autobusi, kā arī personiskie vieglie automobiļi u.c.
Latvijai kļūstot par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti, paplašinās pasažieru starptautisko pārvadājumu3 nozare. Sagaidāms, ka ar katru gadu Latviju apmeklēs aizvien lielāks skaits ārzemnieku, kā arī paši Latvijas iedzīvotāji arvien aktīvāk ceļos pa Eiropu. Lai gan Latviju dēvē par jūras valsti, tomēr galvenie ceļi pie mums un uz Rietumeiropu ved pa sauszemi, un tie ir autoceļi.
Šobrīd tiek veikts liels darbs Latvijas autotransporta pasažieru pārvadājumu likumdošanas sakārtošanā un saskaņošanā ar Eiropas Savienības un starptautisko konvenciju prasībām. Latvijas likumi nedrīkst būt pretrunā ar tām starptautiskajām prasībām, kas izriet no Latvijas parakstītajiem starptautiskajiem līgumiem un konvencijām. Ja Latvijas spēkā esošais likums atšķiras no starptautiskā dokumenta, tad spēkā ir starptautiskā prasība, izņemot gadījumus, kad Latvijas likums paredz stingrākas prasības attiecībā uz vides aizsardzību. Šādos gadījumos piemērojams mūsu valsts likums.
Autopārvadājumu likums reglamentē tiesiskās attiecības starp pārvadātāju4, kas pasažieru un kravas pārvadājumus ar autotransporta līdzekļiem veic kā profesionālu darbību, un nosūtītāju5, saņēmēju6 vai pasažieriem, kā arī Civillikums un citi normatīvie akti.…