Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:792362
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.06.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Iekšdedzes dzinējs

Pirmie mēģinājumi atrast dzinējspēka veidu, kas spētu aizvietot zirga izmantošanu, bija jau 17.gds., un 18. un 19-tajos gadsimtos galvenais uzsvars tika likts uz tvaika enerģijas pētīšanu. Daudz slavenas personas, kā Kornvelas raktuvju inženieris Ričards Trevisiks (Trevithick), Bolē (Bollee) ģimenes pārstāvji, Leons Serpollē (Serpollet), Dižonas Grāfs un viņa inženieris Butons (Bouton) un Trepardū (Trepardoux) uzbūvēja lieliskus tvaika dzinēja auto.
Pirmais nozīmīgais motorizētais transporta līdzeklis tika uzbūvēts 1885.gadā, kad Karls Benzs (Benz) un vēlāk arī Gotlībs Daimlers (Daimler) radīja pirmās veiksmīgās benzīna dzinēja automašīnas. Benza auto bija krietni pārāks par Daimlera radīto, jo tas tika radīts pēc jaunās velosipēdu industrijas tehnoloģijas paraugiem. Daimlera radītais auto, savukārt bija tikai nedaudz vairāk kā vienkārša zirga vilkta kariete. Tomēr viņa radītais dzinējs drīz vien kļuva par izšķirošu faktoru modernās motoru industrijas radīšanā.

Pirmās sacīkstes

Autosacīkstes sākās drīz vien pēc pirmā veiksmīgā benzīna dzinēja auto radīšanas. Kaut gan iekšdedzes dzinējs tika izgudrots Vācijā, un Anglija bija pirmā valsts, kurā notika industriālā revolūcija, šīs abas valstis bija diezgan vēsas attiecībā pret automašīnām. Tā lūk motoru sports vispirms sāka attīstieties Francijā. Pirmo automašīnu izturības braucienu 1887.gadā sarīkoja Francijas laikraksts “La Velocipede”. Sacensībās ietilpa brauciens no Parīzes līdz Versaļai.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1159621
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties