Secinājumi
Autortiesību pārkāpumi, tāpat kā interntes, ir izplatīti visā pasaulē un tā ir liela problēma. Galvenās problēmas, kas rodas pārkāpjot autortiesības, ir finansiālu zaudējumu nodarīšana (drīzāk, finansiālu labumu nenodrošināšana) autoram, kas radījis kādu mākslas darbu un arī kontroles atņemšana autoram pār to, kas, kādā veidā, kur un kam izplata šos darbus. Šos pārkāpumus var skatīties gan likuma ietvaros, kur atļautās darbības un sods par aizliegto darbību veikšanu ir diezgan stingri noteikts, gan arī no ētikas viedokļa, kur katram var būt personisks skatījums uz to, cik ētiski ir autortiesību pārkāpumi.
Ņemot vērā nekontrolēto failu izplatīšanos internetā, pašlaik pasaulē aktīvi tiek apspriestas dažādas likumdošanas iniciatīvas, kuras ierobežotu šādu nelegālu failu apmaiņu. Šīs idejas tāpat kā paši autortiesību pārkāpumi tiek vērtēti dažādi – ir gan cilvēki, kas tās atbalstsa, gan arī tādi, kas neatbalsta.
Problēmu veicina dažādi tehnoloģiskie līdzekļi, kas mūsdienās ir pieejami cilvēcai. Ar printeru, skeneru, kopētāju, interneta u.c. palīdzību izplatīt ar autortiesībām aizsargātu saturu ir kļuvis ļoti viegli. Tomēr tehnoloģiju attīstības apturēšana vai interneta cenzūra, manuprāt, nebūtu pieļaujam tā iemesla dēļ, lai tikai aizsargātu autortiesības.
Analizējot šo problēmu no ētikas viedokļa, nonācu pie secinājuma, ka autortiesību pārkāpumus nevar pielīdzināt zagšanai. Šāda rīcība nav taisnīga pret autoriem, bet veicina vienlīdzību interneta lietotāju ietvaros.
Kā labākā iespēja šīs problēmas risināšanai, manuprāt, ir kāda bibliotēkai līdzīga risinājuma ieviešana elektroniskajā vidē. Ja cilvēkiem ir tiesības bezmaksas izmantot grāmatu no bibliotēkas, skatīties filmas TV vai klausītes dziesmas pa radio, tad jābūt arī kādam veidam, kā cilvēks varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem internetā skatīties filmas, lasīt grāmatas un klausīties mūziku.
…