Par autortiesību ievērošanu cīnās visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā. Mana darba mērķis ir noskaidrot, kas ir autortiesības, vai tās ir tikai “tiesību normu kopums, kas nosaka un aizsargā radoša autora tiesības”1, kā to skaidro Juridisko terminu vārdnīca, vai šim jēdzienam ir plašāka nozīme. Tāpat svarīgi ir noskaidrot, kādas tiesības ir radošā darba autoram, kā arī- kas ir radošs darbs, kuru aizsargā autortiesības. Vai ir arī tādi darbi, kurus tās neaizsargā? Svarīgi ir izprast, kā tad notiek šo autortiesību aizsardzība un kas to realizē. Vēl es vēlējos noskaidrot, ko dara valsts, lai realizētu autortiesību aizsardzību un kādas problēmas rodas to īstenojot.
Jāatzīst, ka normatīvo aktu izstrāde ir samērā lēna un pilnībā nenosaka, kā konkrēti autortiesību aizsardzība būtu praktiski realizējama, kādā kārtībā saucami pie atbildības autortiesību pārkāpēji. Tātad, manā darbā, bez vispārīgu jautājumu skaidrojuma, nedaudz par to, kādus pasākumus veic tiesību sargājošās iestādes, lai nodrošinātu autortiesību aizsardzību.
AUTORTIESĪBU JĒDZIENS
Uzskats, ka autortiesības, salīdzinot ar citām tiesību nozarēm ir vienas no jaunākajām, nav īpaši precīzs. Pēc dažu autoru domām, autortiesību institūta sākums meklējams Ķīnā 1,5- 2 tūkstošus gadu pirms mūsu ēras. …