1.PUBLISKĀS BIBLIOTĒKAS MISIJA INFORMĀCIJAS SABIEDRĪBĀ
Publiskā bibliotēka ir organizācija, kuru izveido, uztur un finansē sabiedrība ar vietējo, reģionālo vai nacionālo varas orgānu palīdzību, vai arī kādu citu sabiedrības struktūru palīdzību. Tā nodrošina piekļūšanu zināšanām, informācijai un mākslai, piedāvājot izmantot resursus un pakalpojumus. Publiskā bibliotēka ir vienlīdzīgi pieejama visiem sabiedrības locekļiem, neatkarīgi no rases, nacionalitātes, vecuma, dzimuma, reliģijas, valodas, darbaspējas līmeņa, ekonomiskā stāvokļa, darba vietas un izglītības līmeņa.” [2, 13.lpp.]
Sabiedrības un indivīda brīvība, uzplaukums un attīstība ir cilvēces pamatvērtības. Tās var iegūt tikai labi informēti pilsoņi, izmantojot savas demokrātiskās tiesības un aktīvi piedaloties sabiedrības dzīvē. Sabiedrības locekļu līdzdarbošanās un demokrātijas attīstība ir atkarīga no pietiekamas izglītības, kā arī no brīvas un neierobežotas pieejas zināšanām, idejām, kultūrai un informācijai.
Publiskā bibliotēka, būdama vietējais zināšanu ieguves avots, nodrošina pamatnosacījumus atsevišķu pilsoņu un sociālo grupu mūžizglītībai un iespējai patstāvīgi pieņemt lēmumus, kā arī celt savu kultūras līmeni. [28]
Publiskās bibliotēkas galvenais mērķis ir piedāvāt resursus un pakalpojumus, izmantojot dažādus līdzekļus un materiālus, lai apmierinātu atsevišķu indivīdu un grupu prasības izglītības, informētības un personības attīstībai. Publiskajām bibliotēkām ir liela loma demokrātiskas sabiedrības saglabāšanā un attīstībā, piedāvājot katram cilvēkam pieeju visdažādākajām zināšanām, idejām un viedokļiem.
Gadsimtu mija ir iezīmējusi pāreju no industriālās uz informācijas sabiedrību. Brīva un kvalitatīva informācijas pieejamība ir pamats ne tikai katra indivīda, bet arī visas sabiedrības pilnveidošanā.…