Austrālijā ļoti labi vērojams iedzīotāju pieaugums (sk.1. tabulu). To ietekmē gan dabiskā, gan arī mehāniskā kustībā.Vienā gadā piedzimst apmēram divas reizes vairāk nekā nomirst (sk. 1. att.), to var skaidrot ar ļoti labo un augsto dzīves līmeni (viena no valstīm ar visaugstāko dzīves līmeni) un arī ar to, ka austrālieši ļoti rūpējas par savu apkārtējo vidi. Austrālijā ir diezgan tīrs gaiss, ūdeņi. Ir vērojams arī diezgan augsts migrācijas līmenis. Tas saistīts gan ar patstāvīgu palikšanu, gan arī ar ceļošanu, dažādu vietu apskatīšanu, mācībām, konferencēm u.c., taču vairāk ir to, kas iebrauc, nekā to, kas izbrauc no Austrālijas, ir arī vairāk to cilvēku, kuri Austrālijā paliek uz mūžu, nekā to, kuri uz mūžu izbrauc no Austrālijas, jo ir ļoti augsts dzīves līmenis, ekonomiskais un sociālais stāvoklis.
Šī ir visretāk apdzīvotā valsts – 2 cilv./km2 (sk.. 1.tabulu), jo tās vidienē ir plaša neauglīgās zemes platība (tuksneši), Austrālija arī aizņem visu kontinentu. Vērojama arī urbanizācija, un cilvēki galvenokārt dzīvo austrumu krasta piekrastē ( sk. 4.att.). Tas skaidrojams ar vēsturiskiem notikumiem.
Sakarā ar to, ka sākot ar 20. gs. pirmo pusi kļuva mazākas ģimenes, vērojama jauniešu samazināšanās un pencionāru skaita palielināšanās (sk. 5.att.). Ir arī diezgan augsts mūža ilgums – 77 gadi (sk.7.att.), jo cilvēki dzīvo pilnvērtīgi.
Lielākā daļa Austrāliešu iedzīvotāji ir kristieši, tāpēc ka līdz ar ienācējiem 19.gs. ienāca arī kristietība. Tā notika arī kara laikā.
Iedzīvotāju etniskais sastāvs ir diezgan viendabīgs, lielākā daļa ir angloaustrālieši, toties šiem iedzīvotājiem rados ir diezgan dažādas tautības. Tas saistīts ar migrāciju (ieceļotāju laikā, kara laikā, labākas dzīves meklējumos u.c. iemeslu dēļ).…