2.Aužamo steļļu klasifikācija.
Visas aužamās stelles tiek iedalītas atkarībā no šķēru ievadīšanas veida
1. mehānisks ievadīšanas veids
nelokamās rapīres
lokanās rapīres
mikroatspole
2. ievadīšanas veids nav mehānisks
ar kompresēta gaisa strūklas palīdzību
ar kompresētas ūdens strūklas palīdzību
3.Produkcijas kontrole un analīze aušanas iecirknī.
3.1.Produkcijas kontroles un analīzes sistēma.
Drošu datu vākšana: sistēma atļauj noteiktā laika posmā savākt konkrētus datus par notiekošo uz iekārtas. Tās var būt apstāšanās reizes, audu vai šķēru notrūkumu skaits. Iegūtie dati norāda, kuriem iecirkņiem ir jāpievērš lielāka uzmanība, ko ir iespējams novērst jau sagatavošanas procesā, lai palielinātu ražību.
Labāka resursu izvēle: tas piedāvā izanalizēt dažādus procesus, gan atsevišķi konkrētai stellei, grupai vai atsevišķam iecirknim. Produkcijas uzvedības izmaiņas apskatot dažādos laika posmos, izanalizējot cēloņus, tos var saistīt ar iepriekšējām darbībām un nonākot pie problēmas sākotnējā izraisītāja.
Jauna sortimenta maiņa pēc iespējas īsākā laika posmā: iegūtie dati par katru aužamo stelli palīdz mainīt sortimenta veidu, tu jau izstrādātajam, tādejādi mainot pēc iespējas mazāk parametrus un saīsinot laiku, kas tiek patērēts stelles iekārtošanai.
Izejvielu krājumu regulēšana: gatavās produkcijas datu iegūšana un realizētās izejvielas patēriņš ļauj iegūt datus, pēc kuriem var tikt noteikts laiks, kad būs nepieciešams jauna šķēru veltņa maiņa. Tas nosaka laiku, kas ir nepieciešams šķēru veltņa sagatavošanai un regulā sistemātisku darbību starp sagatavošanas un aušanas iecirkņiem.
Gatavās produkcijas kalkulācija: sistēma kontrolē visas produkcijas daudzumu izstrādi uz visām stellēm, kas ļauj noteikt saražotās produkcijas daudzumu un noteikt vēl nepieciešamo apjomu, kas ir jāsaražo.
…