Gribu mācīties ārzemēs! Šāda doma itin bieži pavīd ne viena vien jaunieša galvā. Taču vienlaikus rodas arī neskaidru jautājumu virkne – kur un ko mācīties, cik tas maksā, kādi dokumenti nepieciešami, kādam jābūt zināšanu līmenim, lai vispār varētu sākt domāt par mācībām vai studijām ārpus Latvijas utt. Kā orientēties plašajā piedāvājumu klāstā un izprast, kurš būtu vispiemērotākais variants?
Tas viss nomocīja arī mani, tāpēc šī referāta mērķis ir noskaidrot atbildes uz šiem tik daudzajiem jautājumiem. Bet šoreiz viens jau no jautājumiem ir atbildēts – Kurā valstī? – esmu nolēmusi meklēt atbildes uz pārējiem jautājumiem par konkurētu valsti – Vāciju.
Šī referāta galvenie uzdevumi varētu būt:
1.Analizēt literatūras un avotu atziņas par Vācijas izglītības sistēmu.
2.Noskaidrot Vācijas un Latvijas izglītības kopējās un atšķirīgās iezīmes.
3.Raksturot Vācijas izglītības piedāvātās iespējas.
Vācot materiālus, es konstatēju, ka izglītības sistēmai Vācijā ir klasiskā trīs pakāpju struktūra, kas sastāv no sākuma, vidējās un augstākās skolas. [skat. pielikumu – Nr. 1;2;3;5] Visi šīs struktūras līmeņi pastāv kā valsts, tā privātajās izglītības iestādēs, kaut arī pēdējo skaits Vācijā ir nenozīmīgs. Vācijas valsts visiem saviem pilsoņiem garantē obligāto vidējo izglītību.…