Ievads
Augsnes erozija ir problēma, kas skar visu pasauli un, diemžēl, ar laiku tā tikai paplašinās, neskatoties uz to, ka ir atklāti vairākas cīņas iespējas ar visa veida erozijām, kurus pat reglamentē katras valsts likumdošana.
Erozija var būt ģeoloģiska un paātrināta. Vislielāko kaitējumu dabai nodara paātrinātā erozija un tieši šis erozijas veidz ir aprakstīts referātā. Paātrinātā augsnes erozija ietver sevī tādu procesus kā augsnes virsmas noārdīšanos ūdens un vēja ietekmē. Līdz ar to izšķir ūdens, vēja un arī tehnogēno eroziju. Savukārt ūdens eroziju sīkāk iedala plakniskajā jeb areāla erozijā, irigācijas erozijā un krasta erozijā. Tehnogēnajā erozijā ietilpst egrotehniskā, kara un karjeru erozija. Visi šie erozijas veidi attīstās citādāk un tapēc arī augsnes aizsardzības metodes to novēršanai ir dažādas.
Šī problēma sastopama visos kontinentos un visās augšņu zonās. Lielas platības augšņu erozijai pakļautas ASV, Kanādā, Grieķijā, Itālijā, Spānijā, Indijā, Pakistānā un citās valstīs. 27% no visas pasaules lauksaimniecībā izmantojamām augsnēm stipri zaudējušas auglību augsnes erozijas dēļ.
Mērķis:
Izprast augsnes erozijas norisi un veidus, izpētīt cīņas veidus pret augsnes eroziju un to nepieciešamību.
Uzdevumi :
Izpētīt un izprast augsnes erozijas veidus un cīņas metodes pret to.
Apkopot pieejamo informāciju, kas atbilst izvirzītajam mērķim.
Uzrakstīt referātu, izmantojot izpētīto informāciju un savu viedokli.…