Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:722797
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Lai labāk saprastu un noskaidrotu audzināšanas mērķa dziļāko būtību, nepieciešamas aplūkot, kā radās priekšstati par audzināšanas mērķiem, kā tie attīstījās dažādos laika posmos.
Ar audzināšanas palīdzību notiek tautas, visas sabiedrības kultūras pārmantošana un tā tiek likts pamats tālākajai cilvēces attīstībai.
Mērķis ir rezultāta ideālais modelis cilvēka apziņā, uz kuru vērsta darbība. Cilvēka dzīvē mērķis virza un regulē viņa dzīvesdarbību kā iekšējs likums. Mērķis ir apzināts motīvs. Mērķis – tas, uz ko tiecas; tas ko būtu vēlams īstenot.
Audzināšanas mērķis nosaka personības attīstības virzību, kam atbilstoši izvēlas saturu, metodes un formas. Katrā sabiedrībā mērķis – ideāla personība – ir atšķirīga un atbilst sabiedrības vajadzībām. Audzināšanas mērķi nosaka arī sabiedrības objektīvās vajadzības konkrētos vēsturiskos apstākļos. Galvenie faktori: laikmetam raksturīgais ražotājspēku un vispārējās kultūras attīstības līmenis, ražošanas veids un attiecības, valsts sabiedriskā iekārta, ideoloģija.
Angļu zinātnieks G. Kouls ir secinājis, ka audzināšanas mērķus, saturu, taktiku un stratēģiju vienmēr ir noteikuši sabiedrībā (t. i., makrovidē) dominējošie uzskati par cilvēku. Viņa teorijā ir pierādīts, ka audzināšanas mērķi dažādos laikmetos ir bijuši atšķirīgi atkarībā no tā, vai cilvēku uzskata par domājošu vai jūtošu, vai strādājošu, vai viņu izprot kā sarežģītu, „komplicētu veidojumu”.
Ar audzināšanas objektīva mērķa izvirzīšanu cilvēces attīstības gaitā nodarbojušies kā filozofi, tā pedagogi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1142195
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties