Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:404873
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.nodaļa.  Audzināšana Senajā Grieķijā    4
1.1.  Audzināšanas ideāls Spartā    4
1.2.  Spartiskā audzināšana    5
1.3.  Audzināšanas sistēma Spartā    6
2.nodaļa.  Audzināšana Atēnās    8
2.1.  Skolu sistēma Atēnās    9
2.2.  Audzināšanas ideāls Atēnās    9
  Secinājumi    11
  Literatūras un avotu saraksts    12
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Grieķija ir ļoti skaista valsts ar savdabīgu un ļoti skaistu apkārtni, un senu vēsturi. Mantojums, ko Senā Grieķija atstājusi pasaulei ir nenovērtējams. Kāds seno grieķu valstsvīrs teicis, ka "grieķu ratus" velk divi zirgi- Atēnas un Sparta.
Salīdzinot senās pasaules tautas, jāsaka, ka Rietumu sabiedrības gars visvairāk izpaudās grieķu jeb hellēņu kultūrā. Nevienā senajā tautā nevar saskatīt tādu uzticības brīvības ideāliem un ticību cilvēka cēlumam kā grieķos. Grieķi cilvēku uzskatīja par visnozīmīgāko būtni visā izplatījumā un neļāvās priesteru un despotu varai. Viņu domāšanas veidu var raksturot kā sekulāru jeb pasaulīgu un racionālu, viņi slavināja neierobežotu zinātkāri un zināšanas cienīja vairāk kā ticību. Lielā mērā tieši šo īpašību dēļ viņu kultūras sasniegumi ir augstākais, ko senajām civilizācijām bija lemts sasniegt.
Darba mērķis: iepazīties ar audzināšanu Senajā Grieķijā.
Darba uzdevumi:
1. Iepazīties ar audzināšanu Spartā
2. Iepazīties ar audzināšanu Atēnās
3. Izdarīt secinājumus
Šajā referātā būs apskatīta informācija par Senās Grieķijas audzināšanu Atēnās un Spartā. Liela nozīme tika piešķirta audzināšanai. Audzināšana, proti, pedagoģija, bija tas, ar ko grieķi pretstatīja sevi barbariem. Tā spēlēja lielu lomu sabiedrībā. Vecāki centās izaudzināt savus bērnus par disciplinētiem cilvēkiem, kas kalpo savai valstij. Un tas, protams, arī izdevās, taču, lai to panāktu, bija jāizmanto stingras audzinašanas metodes.

1. Nodaļa
Audzināšana Senajā Grieķijā
Grieķu audzināšana saistīta ar visu pasaules izpratni. Īpaša vieta te bija indivīda attīstībai. Katra brīva cilvēka dzīve bija cieši saistīta ar sabiedrībā pastāvošiem likumiem. Par indivīda dzīves augstāko jēgu uzskatīja kalpošanu savai valstij, bet valsts pienākums bija rūpēties par savu pilsoņu audzināšanu un aizsardzību.
Katrai sabiedrībai tās attīstības konkrētajā periodā bija savs audzināšanas ideāls. Tātad no tā izrietošie audzināšanas mērķi lielā mērā bija nosacīti, t. i., atkarīgi no sabiedrības sociāli ekonomiskajiem un politiskajiem apstākļiem, zināšanu, kultūras, valdošās ideoloģijas līmeņa. Šīs atziņas pamatojumam aplūkosim audzināšanas sistēmas divās sengrieķu valstīs (polisās) – Spastā un Atēnās.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties