12. Sociālā pasūtījuma attiecības:
Šīs attiecības ir asimetriskas. Satuvināšanās notiek lēni un tādēļ mānīgi var šķist, ka process ir interesants. Kāds nejauši raidīts skats var radīt mānīgu tieksmi iepazīt partneri tuvāk. Takai dažus gadus pēc kāzām pāris ir sapratis, cik lielu daļu enerģijas un spēka paņem izpatikšana, izdabāšana, rūpes par partnera labsajūtu un untumiem. Kaut arī sākums šķiet vilinošs, taču laulības dzīve saistīta ar lielu spriedzi. Visbiežāk šāda salikuma ģimenē viens kļūst darbaholiķis.
13. Revīzijas attiecības:
Attiecības veidojas diezgan skarbi un ir vienas no visbīstamākajām starp laulātiem. Tās vēl mēdz saukt par nežēlības attiecībām kad partneris ir visvieglāk ievainojams. Ja kādu mistisku sakritību dēļ būsiet kļuvis revidējamā dzīves draugs, jūs atradīsieties neapskaužamā situācijā. Dažkārt šādas attiecības beidzas ar viena partnera saslimšanu.
14. Konfliktējošo attiecības:
Sākumā var rasties intriģējoša interese par partneri, kas it kā piesaista, bet ne atgrūž. Piesaistošais ir neparastums. Oriģinālā uzvedība, metodes ar kurām risina savas problēmas. Tuvināšanās notiek vairāk uz seksuālās aizraušanās pamata. Taču tā ir pārsteidzīga izvēle, par kuru vēlāk var samaksāt ar attiecību sabrukumu, sagrautu pašapziņu, izpostītiem likteņiem. [5]
Autores pārdomas
Runājot par attiecībām un sociālo vidi mēs redzam, ka ne vienmēr tā ir tik labvēlīga, kā mēs to vēlētos. Pastāv narkomānija, alkoholisms, bezdarbs un citas sociālās problēmas, kas nosaka arī cilvēku savstarpējās attiecības, kas var būt gan pozitīvas, gan negatīvas šīs sociālās vides dēļ. Sociālo vidi, manuprāt, veido cilvēku kopums, viņu attiecības, apstākļi, izglītības līmenis, atmosfēra noteiktā vietā - darbā, skolās, ģimenē, pilsētās utt. (skat.12.att.)
…