Ir pierādīts, ka 98,4 % cilvēka gēnu ir vienādi ar pērtiķa gēnu kopumu. Un šī nepilnu 2 % atšķirība ir starp vīrieti/sievieti un vīriešu/sieviešu dzimtas pērtiķi. Savukārt vīrieša un sievietes gēni atšķiras par 5 %. Ģenētiskā atšķirība starp dzimumiem ir daudz svarīgāka nekā ģenētiskā atšķirība starp dažādām sugām. Bet šie 2 % atšķirīgo gēnu ir tie, kas ir valodas, domāšanas, radošuma utt. pamatā.
Pasaulē tagad pastāv viendzimuma tendence – abu dzimumu pārstāvji kopā mācās skolā, valkā vienādu apģērbu un apgūst vienas un tās pašas profesijas. Tiek darīts tā, lai atšķirības starp abiem dzimumiem mazinātos, un tā ir mūsu paaudzes lielākā kļūda. Bet šīs atšķirības, gluži pretēji, ir jāuzsver un jāizceļ, tāpēc ka katrs dzimums funkcionē citādi un tieši tādēļ vīrietis un sieviete papildina un bagātina viens otru. Nolīdzinot sociālās atšķirības, tiek piemirsts, ka starp vīriešiem un sievietēm pastāv daudz bioloģisku atšķirību.
Visu laiku tika uzskatīts, ka sievietēm labāk attīstīta ir labā smadzeņu puslode, kas nosaka emocionālās, radošās un neverbālās izpausmes, bet vīriešiem – kreisā puslode, kuras pārziņā ir racionālās un verbālās izpausmes. Un šis uzskats ir mūsu gadsimta lielākā kļūda. Tagad, ievadot testosteronu, kas labajā smadzeņu puslodē ļauj attīstīties 1–2 reizes vairāk neironiem, ir pierādīts pretējais: kreisā smadzeņu puslode vairāk attīstīta ir tieši sievietēm, bet labā – vīriešiem.…