Gan iekšējas, gan ārējas atlases gadījumā personāla speciālisti saņem daudz dažādu CV un motivācijas vēstuļu, kas ir pirmais informatīvais un raksturojošais materiāls par kandidātu kompetenci un motivāciju jaunajam amatam.
Saņemtie dokumenti ir organizācijas atlases pieteikuma veidlapa, CV, atsauksmes un rekomendācijas no iepriekšējām darba vietām, izglītību apliecinošie dokumenti un personas dokumentu kopijas. Atbilstošo kandidātu dokumentus pārbauda, izmantojot CV un atsauksmēs uzrādītos informācijas avotus. [1, 78 lpp.]
Atsauksmes var būt ne tikai no iepriekšējas darba vietas, bet arī pastāv citi avoti, piemēram, pretendenta kaimiņi, policijas uzskaites dati, saņemtie kredīti un to atmaksāšana.
Atsauksmju nozīme šobrīd kļūst aktuāla. Šajā darbā tiks apskatīts atsauksmes nozīme, tas labums organizācijai un atsauksmju pārbaudes metodes.
Atsauksmju nozīme
Atsauksmes jeb rekomendācija, tas ir oficiāls darba vērtējums. Rekomendācija – labvēlīga atsauksme, ieteikums.
Atsauksmes jeb rekomendācija sniedz informāciju par kandidāta personību, tā rakstura īpatnībām un atbilstības pakāpi noteiktam amatam. Pastāv vairāki amati, kur personāla izvēlē tiek ņemta vērā arī atsauksme jeb rekomendācija.…