Katru gadu attīstoties dzīves apstākļiem cilvēkiem rodas iespēja izmantot jaunus un jau uzlabotus rekreācijas resursus, lai pilnvērtīgi izmantotu savas atpūtas iespējas. Viens no populārākajiem atpūtas veidiem vasaras sezonā ir atpūta pie ūdens, tāpēc šobrīd ir aktuāli sekot līdzi atpūtnieku vēlmēm un uzlabot atpūtas iespējas ūdeņu tuvumā. Tā kā skolas vasaras brīvlaikā pats izvēlos atpūsties pie ūdens, šo tēmu izvēlējos tāpēc, lai varētu palīdzēt atpūtas vietu apsaimniekotājiem vieglāk saprast peldvietu nepilnības un atpūtnieku vēlmes atpūtas vietu pilnveidošanā.
Darba tēma: Atpūtas iespējas Siguldas ūdenstilpņu tuvumā.
Tēmas aktualitāte: Sākoties vasaras sezonai, iedzīvotāju vidū pieaug vēlme atpūsties pie ūdens, tāpēc šobrīd ir aktuāli uzlabot atpūtas iespējas to tuvumā.
Darba mērķis: iepazīties un izpētīt iekšējo ūdeņu sistēmu Latvijā un Siguldā, izpētīt un apkopot informāciju par rekreācijas resursiem, noskaidrot atpūtas iespējas Siguldas ūdenstilpņu tuvumā un izstrādāt ieteikumus atpūtas iespēju uzlabošanai.
Darba uzdevumi:
1.Noskaidrot, kas ir iekšējie ūdeņi, to raksturojumu Latvijā un Siguldā.
2.Apkopot informāciju par rekreācijas resursiem un to veidiem.
3.Apkopot informāciju par atpūtas iespējām Siguldas ūdenstilpņu tuvumā.
4.Intervēt Matiņu ezera un Gaujas pludmales apsaimniekotājus, lai uzzinātu šīs atpūtas vietas attīstības vēsturi un iegūtu plašāku informāciju par nākotnes attīstības iespējām.
5.Aptaujāt Gaujas pludmales un Matiņu ezera apmeklētājus, lai uzzinātu viņu viedokli par šīm atpūtas vietām.
6.Izveidot Gaujas pludmales attīstības plānu, lai veicinātu atpūtas iespēju attīstību.
7.Izveidot personīgo foto galeriju ar Gaujas pludmales un Matiņu ezera fotoattēliem.
Hipotēze: pieaugot atpūtnieku skaitam vasaras sezonā, palielinās nepieciešamība pēc jauniem uzlabojumiem un atpūtas iespējām ūdens tuvumā.
Darbā izmantotās metodes: literatūras analīze, apraksti, aptaujas, intervijas, attēli.
Darba struktūra: darbs sastāv no ievada, 5 nodaļām, 10 apakšnodaļām, secinājumiem, anotācijas, 18 izmantotās literatūras avotiem un 7 pielikumiem. Darbā ir 23 attēli, 2 tabulas.…