Atlētiskā vingrošana pēdējo gadu laikā ir kļuvusi par vienu no populārākajām sportiskajām aktivitātēm. Atlētisms ne tikai attīsta cilvēka spēku, uzlabo veselību, bet pārveido cilvēka raksturu, attīstot gribasspēku, neatlaidību, mērķtiecību un citas rakstura īpašības. Iespējams tieši tāpēc, daudzi cilvēki regulāri apmeklē trenažieru zāles vai nodarbojas mājās ar šo sporta veidu.
Sporta zinātnieki nav spējuši atklāt spēka treniņa metodi, kas būtu pārāka par citām metodēm. Pētījumi ir tikai pierādījuši to, ka pastāv daudz un dažādas metodes, kuras pielietojot ir iespējams attīstīt spēku. Tomēr pastāv vairāki treniņu principi, kurus vajadzētu ievērot sastādot un pildot treniņu programmas. Tie ir:
1. Lielākās muskuļu grupas trenēt pirms mazajām
Spēka treniņa programmu vajadzētu sākt ar vingrojumiem, kas iedarbojas uz lielākajām muskuļu grupām. Vispirms būtu jāizpilda vingrojumi, kas attīsta gurnu muskulatūru, pēc tam seko vingrojumi augšstilbu, apakšstilbu, krūšu un plecu, roku muskulatūrai un pašās nodarbības beigās trenēt vēdera un muguras muskulatūru [Lillegard W., 1994].…