Ievads
Es uzskatu, ka atkritumu pārstrāde ir viena no nopietnākajām mūsdienu problēmām, jo cilvēki, kaut gan ir labi informēti, tomēr savas darbības rezultātā vēl joprojām rada arvien jaunus un jaunus atkritumus. Tas taču ir normāli, taču ļoti žēl, ka mēs necenšamies vai neesam iemācījušies pārstrādāt vai likvidēt atkritumus, kaut gan teorētiski tas būtu iespējams un praktiski arī, ja vien mazliet pacenšas. Tādēļ atkritumu skaits tikai palielinās. Kaut gan ir novērojams progress šajā jomā, tomēr es uzskatu, ka darbs ar to vēl tikai sākas! Ir jācenšas vēl vairāk aktualizēt šīs problēmas un rast aizvien labākas idejas un ieteikumus šo problēmu risināšanā.
Ļoti svarīgs mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību. Ikdienā ir pierasts, ka par tuvējo apkārtni rūpējas sētnieki un mēs gluži neapzināti paši nedomājam par to, cik lielu ļaunumu dabai nodarām, kaut vai nometot zemē papīra gabalu.
Ir atrodama ļoti liela informācija dažādos bukletos, grāmatās, kā arī masu medijos, tādēļ, apkopojot visus man pieejamos materiālus (visvairāk jau bukletus) un atminoties dzirdēto, esmu guvusi vispusīgu priekšstatu par atkritumu problēmām Latvijā. Plānoju vairāk rakstīt par sadzīves atkritumiem, jo tas ir aktuāli ik dienas.
Atkritumu definīcija
Lai vispār turpinātu rakstīt šo referātu, vajag definēt, kas ir atkritumi.
Tātad saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu:
- atkritumi ir jebkurš priekšmets vai viela, no kuras tās valdītājs atbrīvojas, ir nolēmis vai spiests atbrīvoties un kura atbilst atkritumu klasifikatorā noteiktām kategorijām;
- atkritumu radītājs – fiziskā vai juridiskā persona, kuras darbība rada atkritumus vai kura veic atkritumu sajaukšanu vai citas darbības, kā rezultātā mainās atkritumu sastāvs un īpašības.
…