Atkritumi ir viena no galvenajām vides problēmām mūsdienās. Atkritumu kļūst arvien vairāk, tādēļ to šķirošana kļūst sevišķi svarīga. Atkritumu šķirošana ir viena no ilgtspējīgās attīstības pamatsastāvdaļām, jo cilvēce saražo arvien vairāk īslaicīgas lietas, kuras uzkrājas dabā.
Jau kopš 20. gadsimta beigām vides kvalitāte tiek uzskatīta par būtisku labklājības rādītāju. Daudzviet Eiropā un Pasaulē atkritumu šķirošana ieņem arvien nozīmīgāku lomu ikdienas dzīvē. Arvien biežāk redzami krāsainie šķirošanas konteineri, arvien vairāk cilvēku, kas šķiro savus atkritumus, lai taupītu dabas resursus. Arī pie mums pamazām ienāk šis ieradums, kas, manuprāt, nāk par labu visiem. „Baltijas jūras reģionā ir izstrādāta rīcības programma „Baltic – 21”, kurā piedalās arī Latvija. Šis dokuments uzsver, ka nepieciešami pasākumi, kas veicinātu iedzīvotāju zināšanu paplašināšanu un apziņas celšanu. (..) Izglītība ir atslēga ceļā uz ilgtspējīgu attīstību.”1
Atkritumu šķirošanas procesā var piedalīties ikviens, kuram ir vēlme un iespējas to darīt. Ar izlietotā iepakojuma šķirošanu mēs samazinām kopējo atkritumu apjomu. Šķirojot izlietoto iepakojumu, iespējams taupīt dabas resursus, jo no izlietotā iepakojuma var ražot jaunu iepakojumu, vai citas preces.
Šī darba mērķis ir noskaidrot kā atkritumu šķirošana notiek Latvijā, kādi ir populārākie šķirojamā materiāla veidi un mazliet ielūkoties atkritumu šķirošanas vēsturē. Atkritumu šķirošanu Latvijā esmu izpētījusi, iepazīstoties ar pieejamajiem materiāliem un aptaujājot cilvēkus.…