Darba uzdevums ir atkritumu identificēšana alus ražošanas procesā. Pirmkārt, jānodefinē kādu konkrētu izstrādājuma vienību. Tad jāizpēta nodefinēta izstrādajuma tapšanas procesu, iesakot no sākotnējas izejvielu transportēšanas līdz uzņēmumam un beidzot ar to posmu, kad gatavs izstrādājums nonāk līdz patērētājam. Otrkārt, jāizvēlās eksistējošo uzņēmumu. Tad jāizstrādā noteikta produkta ražošanas procesā radīto atkritumu aprakstu, balstoties uz eksistējoša uzņēmuma tehnoloģisko procesu. Treškārt, jāizpēta produkta ražošanas procesā radīto atkritumu ietekmi uz vidi. Un visbeidzot, jāizstrādā vairākas iespējamas ietekmes uz vidi samazināšanas iespējas, veicot izmaiņas vispārīgā produkta tapšanas procesā.
Alus ir alkoholisks dzēriens, kas veidojas no augu cietes raudzēšana jeb fermentācijas (izejvielu pārveidošanās process, kas notiek fermentu iedarbībā), kura netiek destilēta pēc fermentācijas beigām. Cietes šķīdums pirms fermentācijas – misa – tiek iegūts no maltu graudu, parasti miežu, mērcēšanas.
Alkoholiskos dzērienus, kas iegūti no tās cietes fermentācijas, kas iegūta no negraudu izejvielām, piemēram augļu sulām vai medus, parasti nesauc par alu, kaut gan tie tiek ražoti tādā pat graudu-bāzētā bioķīmiskajā reakcijā [2].
1.1. Klasifikācija
Alus pamatvērtība ir tā mikroflora – dzīvā šī dzēriena sastāvdaļa, kas alum piedod tā vērtīgas un pat veselīgas īpašības. Taču mikroflora dabiskajos apstākļos bojā alu, padarot to nelietojamu. Ražotnēs ar šo parādību cīnās ar dažādiem paņēmieniem: pasterizējot, filtrējot, vai lietojot ķīmiskus elementus un pielietojot stabilizatorus, antioksidantus un konservantus [3].…