Katrai teritorijai ir būtiski apzināt esošo stāvokli atkritumu saimniecībā, jo tikai tad var prognozēt un plānot nepieciešamās darbības un vadlīnijas turpmākajai objektīvai atkritumu apsaimniekošanai. To ir grūti īstenot un prognozes var būt neprecīzas un maldīgas, jo nav īsti precīzi un objektīvi izejas dati, pēc kuriem veikt turpmāko plānošanu.
Par savu izvēlēto teritoriju - Kuldīgas rajonu, varu teikt, ka dati visnotaļ ir nepilnīgi un neprecīzi, jo šķiet, ka viss netiek regulāri uzskaitīts un kontrolēts attiecīgajās iestādēs. Esošā situācija, kas ir radusies Kuldīgas rajonā, manuprāt, ir neizlēmības un nākotnes perspektīvas nesaskatīšana. Tā, piemēram, Kuldīgas rajonā jau labu laiku atpakaļ varēja vienoties par poligona izbūvi un piesaistīt Eiropas struktūrfondus nepieciešamās kapitāla daļas iegūšanai. Taču tas jau ir pagājis un nekas cits neatliek kā piebiedroties kādai citai teritoriāli administratīvai teritorijai, Kuldīgas rajona gadījumā – Ventspilij, jo tā ir ģeogrāfiski vistuvāk. Tas būtiski ietekmēs atkritumu savākšanas un transportēšanas izmaksas galvenokārt jau iedzīvotājiem, kā arī vietējiem uzņēmumiem.
Darbs iekļaus informāciju par atkritumu apsaimniekošanas situāciju Kuldīgas rajonā. Apskatīšu esošo radīto, savākto atkritumu daudzumu, kā arī norādīšu to sastāvu pēc piekļuves informācijai. Tiks noteikti arī galvenie atkritumu radītāji un savācējuzņēmumi, teritorijas sociālie un demogrāfiskie rādītāji, kā arī doti priekšlikumi teritorijas atkritumu apsaimniekošanai. Kā arī noteikšu vadlīnijas turpmākai efektīvai atkritumu apsaimniekošanai. …