Ievads
Cilvēka dzīve mūsdienās vairs nav iedomājama bez datora. Bet līdzās visām priekšrocībām, ko dod modernās tehnoloģijas, novērojama arī tāda lieta kā datora un interneta atkarības. Darba autors vēlējās izpētīt, kas tad īsti ir un kā izpaužas šīs atkarības. Šī tēma likās interesanta un aktuāla jauniešu vidū.
Darba mērķis:
Noskaidrot jauniešu datora un interneta atkarības cēloņus, datora, interneta atkarības izplatību jauniešu vidū, datora un interneta atkarības veidus.
Darba uzdevumi:
Veikt uzziņas avotu izpēti un noskaidrot, kas ir datoratkarība un kā tā izpaužas.
Noskaidrot datoratkarības un Internetatkarības simptomus, gan kopīgos, gan atšķirīgos.
Izpētīt un noskaidrot šo atkarību cēloņus.
Izstrādāt aptaujas anketu, lai noskaidrotu skolēnu zināšanas par atkarību no datora un interneta, kā arī to, kādiem nolūkiem skolēni izmanto datoru un Internetu.
Veikt iegūto datu grafisku analīzi.
Izstrādāt ieteikumus, lai skolēni mazāk laika pavadītu pie datora un interneta.
Izdarīt secinājumus.
Darba hipotēze:
Mūsdienās ļoti daudz jauniešu ir atkarīgi no datora un interneta.
Pētījuma metodes:
Uzziņas avotu izpēte un analīze.
Anketēšana.
Anketēšanas rezultātu apkopošana.
Atkarība no datora un interneta
Līdz ar jauno tehnoloģiju attīstību cilvēce ir ieguvusi sev jaunu lāstu - atkarību no mobilajiem sakariem, datoriem un citas tehnikas. Nelielās devās mēs gandrīz katrs sirgstam ar kādu no šīm atkarībām, acīmredzot tā ir nodeva laikmetam. Tomēr raksturā vājākiem un garīgi nenobriedušiem cilvēkiem šī atkarība īsā laikā var pārvērst dzīvi par murgu. Atkarība pasaules praksē tiek definēta kā slimība. Pēdējos gados atkarību rindai pievienojusies vēl kāda - atkarība no datora, interneta. Šai atkarībai ir tendence pieaugt. Pirms gadiem par šādu atkarību tikai zinājām, bet nu šo atkarīgo cilvēku tuvinieki aizvien biežāk vēršas pēc palīdzības pie speciālistiem. Datora atkarīgo skaits pasaulē strauji pieauga, kad parādījās interneta kafejnīcas. Sākumā netika veikta nekāda kontrole - pie datoriem no rīta līdz vakaram varēja nīkt pusaudži un pieaugušie. Pēdējā laikā vairāk uzrauga, lai interneta kafejnīcās pēc pulksten 23.00 neuzturētos nepilngadīgie. [3]…