SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Darba autors rakstot šo darbu konstatēja, ka mūsdienās samērā bieži piemēro atbrīvošanu no kriminālatbildības.
Kā jau darbā tika minēts, tad no kriminālatbildības var atbrīvot personu, ja ar tās izdarīto noziedzīgo nodarījumu nav radīts tāds kaitējums, lai vajadzētu piespriest kriminālsodu; no kriminālatbildības par izdarīto noziedzīgo nodarījumu var atbrīvot personu, ja ir izlīgums ar cietušo vai viņa likumisko pārstāvi; no kriminālatbildības var atbrīvot personu, kura ir palīdzējusi atklāt citas personas izdarītu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, kas ir smagāks vai bīstamāks par šīs personas izdarīto noziedzīgo nodarījumu; no kriminālatbildības var atbrīvot sakarā ar kriminālatbildības noilgumu. kā arī no kriminālatbildības var atbrīvot arī Krimināllikuma Sevišķajā daļā īpaši paredzētajos gadījumos.
Pētot šo tēmu visvairāk tika atrastas lietas, kurās apsūdzētais tika nosacīti atbrīvots no kriminālatbildības. Nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības prokurors apsūdzētajam bieži vien uzliek, kādu pienākumu, kas apsūdzētajam obligāti ir jāizdara, ja nē pret viņu tiks atjaunota kriminālvajāšana un arī lieta tiks atjaunota. Protams, viņš arī tiks tiesāts.
Atbrīvošanai no kriminālatbildības ir ļoti liela un būtiska nozīme, jo personai tiek dota iespēja laboties, persona netiek tiesāta un tai nepiemēro sodu. Daudzi cilvēki to ņem vērā, bet ir gadījumi, ka persona izdara jaunu noziedzīgu nodarījumu, līdz ar to nodarot sev tikai sliktāk. Arī nosacīti atbrīvojot personu no soda personai ir dota iespēja nostāties uz labošanas ceļa.
…