Uzziņu servisa un informācijas zinātnes uzdevums ir nodrošināt ar noderīgu informāciju atbilstoši pieprasījumam. Neatkarīgi no informācijas meklēšanas metodēm, atrastos materiālus var iedalīt vienā no divām mērījumu kategorijām: vai atrasto informāciju var uzskatīt par atbilstošu un vai ir atrasti visi atbilstošie materiāli. Šie divi mērījumi (pilnīgums un precizitāte) kalpo informācijas ieguves procesa izteikšanai.
Pēc katras meklēšanas ieraksti var tikt iedalīti četrās kategorijās:
A - atbilstoši, atlasīti; B - atbilstoši, neatlasīti; C - neatbilstoši, atlasīti; D - neatbilstoši, neatlasīti. Ir iespējamas dažādas attiecības starp šīm grupām. 1000 dokumentu failā mērķis būtu šāds rezultāts: A = 30; B = 0; C = 0; D = 970. Protams, reālajā dzīvē attiecības ir pilnīgi citas, ko ietekmē daudzi dažādi faktori. Zinātnieku mērķis ir nodrošināt visprecīzāko un atbilstošāko dokumentu atrašanu, nodrošināt uz katru pieprasījumu pilnīgumu ar augstu precizitātes pakāpi.
Informācijas meklēšanā ir nozīmīgi spēt izmērīt sistēmas ietilpību (cik tajā ir pieprasījumam atbilstošu dokumentu) un to, kāda daļa no tiem faktiski tika atlasīta. Šo mērījumu sauc par pilnīgumu (recall). Pilnīgums ir nozīmīgs, bet tas nav vienīgais atbilstības mērījums. Piemēram, ir divi meklējumu rezultāti, kur abos gadījumos ir atlasīti failā esošie 30 atbilstošie dokumenti:
1)saraksts ar 30 ierakstiem, no kuriem 20 ir atbilstoši;
2)saraksts ar 300 ierakstiem, no kuriem 20 ir atbilstoši. …