2003.gada laikā Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu attiecībām ievērojami kaitēja nesaskaņas par:
Eiropas vienotās aizsardzības plāniem - četras Eiropas Savienības valstis, kuras bija pret ASV vadīto karu Irākā, janvārī paziņoja, ja ir vienojušās izveidot daudznacionālu spēku štābu Eiropas operācijām, kurās nav iesaistīta NATO. Francijas, Vācijas, Beļģijas un Luksemburgas līderu kopīgajā paziņojumā arī informēts, ka panākta vienošanās izveidot Eiropas ātrās reaģēšanas spēkus, kas būs atvērti citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.
Starptautisko krimināltiesu
Kioto protokolu- Protokolu 1997.gadā parakstīja vairākums pasaules valstu, taču tas stāsies spēkā, kad to būs ratificējušas vismaz 55 no valstīm, kuras 1990.gadā atmosfērā izlaida 55% no kopējā dioksīda emisiju apjoma. Līgumu ratificējušas valstis, kas kopā rada 44 % piesārņojuma.
Pēdējā brīdī novērsto tirdzniecības karu par ASV ieviestajiem tērauda tarifiem.-2002.gada martā ASV ieviesa paaugstinātas nodevas importa tēraudam. To ASV motivēja ar savas valsts tērauda rūpniecības aizsardzību.
Karu Irākā- Daudzas ES dalībvalstis Francijas un Vācijas vadība ieņēma stingru nostāju pret to.
Modificētās pārtikas konfliktu-ASV administrācija 2003.gada vasarā vērsās Pasaules Tirdzniecības organizācijā ar lūgumu izveidot arbitrāžas komisiju, kas noregulētu konfliktu ar Eiropas Savienību ģenētiski modificētās pārtikas jautājumā.
Referāta mērķis ir apskatīt šīs problēmas un gūt priekšstatu par ASV un Eiropas Savienības ekonomiskajām attiecībām un to ietekmi uz pasaules ekonomiku XXI gadsimta sākumā.…