2001. gada 11. septembra traģiskie notikumi satricināja visu pasauli, no tā laika sākās jauns posms un jauna pieeja cīņai ar terorismu. Ņujorkas teroristiskā dvīņu torņu traģēdija kļuva par militārās darbības atskaites punktu citā zemeslodes pusē- Irākā.
Pēc 2001. gada 11. septembra teroraktiem, Amerikas Savienotu Valstu pārvalde paziņoja par pierādījumu tam, ka pastāv Irākas un Sadama Huseina sadarbība ar teroristiem. 2003. gada 20. martā, Džordžs W. Bušs oficiāli paziņoja par militāro iebrukumu Irākā.
ASV karaspēku militārais iebrukums izraisīja daudz pretrunu un līdz pat laikam, kad karš Irākā ilgst nepilnus 6 gadus, ASV militārā agresija ir viena no aktuālākajām tēmām pasaulē. Arī Latvijas sabiedrībā notika plašas diskusijas par iebrukuma būtību, mērķiem un sekām. Latvijas valdība atbalstīja ASV rīcību, kā arī tika aizsūtīts karaspēks, kas militārajā zonā pildīja miera uzturētāju funkciju.
Pētījuma izpētes jautājums tiek vērsts uz ASV raksturīgo ārpolitikas īstenošanu, raksturojot iebrukumu Irākā. Pētījuma saturiskā būtība paskaidros, vai 2003. gada ASV iebrukums Irākā ir izskaidrojams ar liberālā internacionālisma teoriju un
pētījuma veikšanas gaitā tika izvirzīta hipotēze : 2003. gada ASV iebrukums Irākā ir pamatojams ar liberālā internacionālisma teoriju.
Referāta mērķis ir izvērtēt liberālā internacionālisma piekritēju uzskatus un saistīt tos ar ASV liberālo internacionālismu un iebrukumu Irākā .
Izvirzītā mērķa realizēšanai ir noteikti šādi uzdevumi:
Izpētīt un salīdzināt liberālā internacionālisma teorētiķu viedokļus.
Raksturot liberālā internacionālisma definīciju, mērķus, aspektus saistībā ar ASV karu Irākā.
Darbā izmantotā metode:
Literatūras avotu sistematizācija un analīze.…