Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:165146
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.06.2024.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: Jaunie laiki (15. - 20. gs.)
Darba fragmentsAizvērt

Fotogrāfija ir viena no retajām zinātnēm, kur jaunas tehnoloģijas un instrumenti tiek nekavējoties pieņemti un izmantoti līdz to iespēju limitam. Reti kad jaunas tehnikas vērtība tiek novērtēta tās rašanās brīdī, lai gan zinātnieki, it īpaši astronomi, vienmēr ir spējuši izmantot jaunākos atklājumus fotogrāfijā. Astronomijas fotogrāfijai ir nozīmīga tādā ziņā, ka tā mums dod pamata zināšanas par to, kas atrodas ap mums Kosmosā. Tomēr 19.gs. astronomijas fotogrāfija nebija tik attīstīta kā mūsdienās, tā attīstījās pakāpeniski, proporcionāli un līdztekus ar tehnoloģiju. Viena no astronomijas fotogrāfijas iespējām bija tā, ka ar to varēja notvert dažādus Kosmosa objektus, kurus ar neapbruņotu cilvēka aci nebūtu iespējams saskatīt, kā piemēram, blāvas zvaigznes, galaksijas un zvaigznājus. Tas tika panākts ar ilgu ekspozīcijas laika uzstādīšanu. Ar laiku tās nozīmība auga, jo ar tās palīdzību zinātnieki varēja atklāt nu ieraudzīt detaļas, kas ar neapbruņotu aci nebūtu redzamas, kā arī klasificēt zvaigzens un apsekot debesis.
Astronomijas fotogrāfiju 19.gs. aizsāka amatieru astronomi. Līdz ar nepieciešamību notvert relatīvi vājus gaismas astronomiskos objektus debesīs, kā izaicinājumu nācās pārvarēt vairākus tehniskos risinājumus. Viens no būtiskākajiem bija izveidot un ievietot teleskopā pulkstenim līdzīgu mehānismu, kas vienmērīgi un precīzi rotētu līdz ar fotogrāfējamā objekta ātrumu, noturot to fokusā vienā punktā atkarībā no ekspozīcijas laika. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties