Secinājumi un priekšlikumi
1. pēdējos 20 gados uzņēmējdarbība Latvijā ir ļoti strauji attīstījusies un šobrīd mūsu valstī kļuvusi ne tikai par iedzīvotāju nodarbinātības un ienākumu gūšanas sfēru, bet arī par savdabīgu dzīvesveidu.
2. kā uzņēmējdarbības veicinošos faktorus var minēt finansējuma pieejamību, komersantu apmācības, inovācijas un tehnisko progresu, iekšzemes un ārzemju investīcijas un kapitālu, Eiropas Savienības fondu piesaistīšanas iespējas.
3. uzņēmējdarbības kavējošie faktori ir: neelastīga nodokļu sistēma un tās interpretācija, nepietiekošs informatīvais nodrošinājums, nepabeigts teritoriālais plānojums, ilvēkresursu un to kvalifikācijas trūkums, finansējuma nepieejamība, sarežģīta administratīvā vide.
4. bezvadu pakalpojumi nodrošina iespēju izmantoto komunikāciju pakalpojumus lielos attālumos, kurus nav iespējams izmantot lietojot vadus, šādus pakalpojumus Latvijas patērētājiem piedāvā 92 vietējie uzņēmumi.
5. ikviena sekmīga uzņēmējdarbība balstās uz motivētiem darbiniekiem, jebkura personāla motivācija sākas ar darbinieka vajadzību noteikšanu un to apmierināšanas nepieciešamību.
6. galvenie darbinieku motivācijas uzdevumi ir: veidot katrā darbiniekā motivācijas izpratnes būtību un tās nozīmi darba procesā; apmācīt uzņēmuma vadību un personālu psiholoģiskiem pamatiem iekšējai darbinieku saskarsmē vai otrādāk; veidot katra vadītāja demokrātisku pieeju personālā vadīšanā pielietojot mūsdienu motivācijas metodes.
7. darbinieku motivēšanas teorijas iedalās trijās grupās: satura teorijās, procesa teorijās un sociālās ietekmes teorijās.
8. AS „Telekom Baltija” sekmīgi darbojas Latvijas tirgū jau gandrīz 13 gadus, ko apliecina uzņēmuma peļņas un zaudējumu rādītāji
9. uzņēmuma darbinieku atalgojums ir vairāk nekā par 50% zemāks, nekā vidējais atalgojums nozarē.
10. personāla aptaujas dati liecina to, ka galvenais motivējošais faktors darbiniekiem ir atalgojums, kurš īsti neatbilst viņu prasībām, līdz ar to uzņēmumā ir novērojama bieža kadru rotācija.
…