Pārsvara, abām bankām ir vienāda pakalpojumu sniegšanas sistēma - gan fiziskām personām, gan juridiskām, jo abām bankām piemīt daudzprofilu funkcija. Tomēr tās atķiras ar dažādiem nosacījumiem un procentu likmēm.
Runājot par patēriņu kredītiem, es domāju, ka Swedbankā ir izdēvigāki nosācījumi un procentu likmes, jo likme ir atkarīga no kredītvēstures un lojalitātes, tās piemērošanu klients saņem individuāli un ir arī atlaižu sistēma pirkumiem.Te svarīgi būt ilgu laku par Swedbankas klientu, bet SEB Unibankā likme ir 2% neatkarīgi cik klients sadarbojas ar SEB unibanku.
Kredīta likmes mājoklim abās bankās tiek noteiktas individuāli katram klientam, atkarība no platības, rajona, ienākumiem utt.
Līzinga nosacījumi gan atšķiras, jo Swedbanka piedāvā vieglo automobīļu līzingu ar pirmo iemaksu sākot no 10% un termiņš ir līdz 7 gadiem, bet Unibankā pirmā iemaksa ir no 5%, šajā gadījumā izdevīgāk ņemt līzingu Unibankā, jo ir iespēja iemaksāt mazāku pirmo summu, bet te gan rodas citi noteikumi: Swedbankā beidzoties līzinga termiņam automašīna nedrīkst būt vecāka par 16 gadiem, bet Unibankā ne vecāka par 10 gadiem. Te var secināt, ka Unibankā mašīnai jābūt jaunākai un dargākai, līdz ar to, ne visi cilvēki mūsdienu apstākļos var uz to atļauties.
Runājot par noguldījumiem, salīdzinot abas bankas, varu secināt, ka abām bankam ir visdāžādakie noguldījumu veidi, un to skaits ir liels. Tomēr skatoties uz % likmēm, Unibanka tās ir lielākas, bet Swedbankā minimālā noguldīkumu summa ir mazāka. Bet protams, ka privātpersonām ir izdevgākie procentu likmes Unibankā, jo tie ir lielāki un klientiem ir lielāka iespēja nopelnīt vairāk naudas.…