Ekonomiskās politikas mērķis ārvalstu investīciju piesaistē ir gūt tās aizvien prāvākos apjomos, lai nodrošinātu ātrāku un kvalitatīvāku ekonomikas izaugsmi. Ārvalstu investīcijas var papildināt nepietiekamos iekšējos uzkrājumus, nodrošināt globāli efektīvu ražotņu izveidošanu, pieeju tehnoloģijai, pilnveidot vadību, dot netiešus pozitīvus efektus, atvieglot pieeju ārzemju tirgiem ar ārvalstu partneru izplatīšanas tīklu starpniecību un produkcijas uzlabotu kvalitāti un dizainu utt. Vadības politika paredz nodrošināt vienādus nosacījumus ārvalstu un vietējiem uzņēmējiem.
Valstis savā starpā sacenšas par ārvalstu investīcijām, un Latvija, kura ir visai ieinteresēta piesaistīt šādus ieguldījumus, ir šo valstu vidū. Lai Latvija varētu uzlabot savu konkurētspēju un veicinātu ārvalstu ieguldījumu ieplūšanu, tai ir jāizveido ārvalstu investoriem labvēlīga uzņēmējdarbības vide, jāveic pasākumi, kas mazinātu gan politisko, gan ekonomisko risku.
Kursa darba “Ārvalstu investīcijas Latvijā” mērķis ir novērtēt pašreizējo Latvijas uzņēmējdarbības vidi ārvalstu ieguldītāju interesēs: kādas ir mūsu valsts priekšrocības un kādi ir trūkumi, lai piesaistītu kapitāla ieguldītājus no ārzemēm. Darba uzdevums ir novērtēt veikto reformu un likumdošanas sakārtošanas ietekmi uz investīciju vidi Latvijā un konstatēt, kādi pasākumi turpmāk būtu veicami uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, lai ārvalstu kapitāla ieguldītāji nemeklētu citus investīciju variantus. Ir jāmeklē iespējas, lai arī pēc privatizācijas procesa pabeigšanas ārvalstu investori nezaudētu interesi par ieguldījumu izdarīšanu Latvijā.
Kursa darba izstrādāšanai ir izmantoti Latvijas Republikas likumdošanas akti, Centrālās statistikas pārvaldes dati un Latvijas Attīstības aģentūras, Latvijas Privatizācijas aģentūras un Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas datortīkla materiāli.…