Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:710842
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.05.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vākšana

Ziedi

Ziedus nedrīkst vākt agrā rītā vai vēlā vakarā, kad rasa vai mitrums atrodas uz augiem, bet gan saulainā dienas laikā. Apmākušās dienās lasīt nav ieteicams.
Ziedi jālasa pēc pilnīgas uzziedēšanas, kad viņos visvairāk atrodamas ēteriskas aromu un citas vielas. Jāņem labākie un veselīgākie ziedi.
Ārstniecības stādu vācējiem jāmācās saudzēt un arī audzēt brīvdabas augus. Vienā traukā dažādus ziedus nedrīkst kopā vākt, kaut arī ieliktu papīru starp ziediem.
Grozus ziedu vākšanai nedrīkst izklāt ar drukātu papīru. Tāpat ziedus nedrīkst tīt un glabāt drukātā papīrā.
Pie ziediem nedrīkst piejaukt citas augu daļas.
Maigie ziedi ļoti uzmanīgi jālasa un uzmanīgi arī jānes mājās, lai tos pirms žāvēšanas jau nesaspiestu un nesabojātu izskatu.
Tāpat jācenšas maigos ziedus katru dienu ievākt, jo nakts mitrums, rasa un migla atstāj nevēlamu iespaidu, bojā izskatu un aromu, ja ziedi atstāti vairākas naktis laukā. Visi ziedi vienam augam uzreizi neuzzied.
Savāktos ziedus nedrīkst arī ilgi turēt grozos vai citos traukos, kur tie savākti, bet drīz vien jāizber žāvēšanai, jo ziedi lielā vairumā kopā vīstot bojājas.

Lapas

Lapas, tāpat kā ziedus, nevar vākt rasā, miglā, apmākušā laikā, bet gan saulainā, jaukā dienā.
Lapas vācot, nevajag tās no augiem un zariem braucīt, bet katru lapu par sevi uzmanīgi no stublājiem vai zariem nolasīt. Tas aizņems vairāk laika, bet lapas būs glītākas, neieplēstākas. Tāpat nevajag lapu dēļ lauzt visu augu nost vai atkal zarus. Jācenšas arī, lai zarus un stublājus, lapas vācot, neievaino vai neielauž.
Lapas jāņem zemākās, saknēm tuvākās, lielākās, neievainotās. Visas lapas augam arī nav jānolasa. Sevišķi jāsaudzē brīvdabas vai savvaļas augi. Lapas augam jāpamet vēl tik daudz, lai augs bez traucējumiem varētu tālāk augt.
Kaut ko nevajadzīgi iznīcināt nekad un nekur nav ieteicams. Jo vairāk mēs dabu saudzēsim un sargāsim, jo vairāk viņa par to mums pateiksies, dodot citu reizi daudz bagātīgāki lapas, ziedus, audzējot atvases.
Lapas no dažādiem augiem nevar kopā vākt, kaut arī papīrs vai drēbe būtu ieklāts starpā.
Lapas, sevišķi lielākās, vācot glīti jāsaliek cita uz citas, lai tās viegli nospiežas, tad žāvējot viņas arī tik ļoti nesakrokosies, neattīsies.
Indīgas lapas nedrīkst vākt kailām rokām, bet tikai ar cimdiem. Bez tam jāsargājas cimdiem pieskarties sev vai līdzpaņemtiem ēdieniem. Lapas, tāpat kā ziedus, nedrīkst tīt drukātā papīrā, un ar drukātu papīru nedrīkst arī izklāt grozu, kuros lapas vāc.
Lielās lapas žāvēšanai var savērt diegā un pakārt pie sienas vai griestiem. Mazākās žāvē uz galdiem, plauktiem u.c.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties