Senatnē cilvēki ārstējās tikai ar dažādām zāļu tējām un augu novārījumiem. Arī mūsdienās cilvēkiem vajadzētu vairāk pievērsties dabai un tās dziednieciskajam spēkam.
Zāļu tējas var lietot gan profilaksei, gan arī ārstējoties, bet tad būtu nepieciešams konsultēties ar kādu speciālistu, kas paskaidrotu, ko un cik daudz nepieciešams lietot, lai ārstētu konkrētu kaiti, tomēr zināšanas par ārstniecības augiem noderēs ikvienam, jo ārstniecības augi satur dažādas svarīgas fizioloģiski aktīvo vielu grupas, piemēram, alkaloīdus, glikozīdus, flavonus, ogļhidrātus, miecvielas, ēteriskās eļļas, vitamīnus, olbaltumvielas, fermentus, minerālvielas.
Lai pēc tam varētu sevi palutināt ar dabas veltēm - tonizējošām tējām, dažādiem uzlējumiem vai nomierinošām peldēm, šobrīd vajag nedaudz pastrādāt.
SIA “Gulbju aptieka” farmaceita asistente Ārija Jansone stāsta, ka ārstniecības augi jāvāc sausā un saulainā laikā, nevajadzētu tos vākt mitrā laikā. Ir dzirdēts, ka augus vislabāk vākt pēc saulainas dienas, jo tad tie ir saņēmuši no saules labvēlīgo enerģiju. Augus nevajadzētu vākt ceļa malās, kur viss ir putekļains. Jāievāc konkrētajam augam paredzētās auga daļas - tikai ziedi vai lapas, vai saknes. Ja gadās atrast kādu nepazīstamu augu, nepieciešams konsultēties ar speciālistu - augu atpazīt noteikti palīdzēs aptiekā. Vēlams augus ievākt norādītajā laika periodā, tad tajos aktīvo vielu, kuru dēļ mēs tos vācam, esot visvairāk.…