Par valsts ârpolitiku var uzskatìt visus tos lèmumus , ko valsts pieņem starptautiskâ lìmenì. Tomèr valsti nevar uzskatìt par vienpersonisku indivìdu, jo tâs darbìbas ietekmè daudzi citi, piemèram, pilsoņi, politiskie lìderi, birokrâtija, diplomâti utt.. Un tieši no šo indivìdu lèmumiem, galvenokârt, ir atkarìga valsts ìstenotâ politika attiecìbâ pret citâm valstìm un starptautisko sistèmu kopumâ.
Patiesìbâ visu ârpolitiku var saukt par lèmumu pieņemšanu, kuru var iedalìt vairâkos modeļos:
racionâlais modelis
organizacionâlâ procesa modelis
valdìbas darìjumu modelis
Runâjot par indivìdiem, tos var uzskatìt par vienìgajiem patiesajiem starptautisko attiecìbu aktieriem, jo pilnìgi katrs starptautisks lèmums (vai kas cits) ir tikai un vienìgi indivìdu apzinâtas vai neapzinâtas darbìbas sekas. Tâdèļ es uzskatu, ka to loma ârpolitikâ ir milzìga. Indivìda darbìba ir par pamatu visam!
Bieži vien tiem cilvèkiem, kas atrodas varas piramìdas augšgalâ, nâkas pieņemt sarežģìtus lèmumus (izšķirties starp divâm galèjìbâm). Tâpat nâkas par to uzņemties pilnu atbildìbu. Tas nemaz nav tik viegli, jo šim cilvèkam ir vienlaicìgi jâbút gan lielam patriotam, gan aukstasinìgam pret vardarbìbu utt.. …