Secinājumi un priekšlikumi
Secinājumi:
1. Galvenie arodbiedrību rašanās un attīstības iniciatori bija tieši darba devēji, mudinot strādniekus apvienoties un veidot tādas attiecības, lai savstarpējās problēmas pamanītu, pirms tās attīstījušās līdz tādam līmenim, ka jārīko streiks.
2. Arodbiedrība ir neatkarīga nevalstiskā organizācija, kas pārstāv un aizstāv savu biedru darba un citas sociālās un ekonomiskās tiesības un intereses saskaņā ar LR likumu "Par arodbiedrībām", citiem spēkā esošiem likumiem un Latvijas Republikas arodbiedrību statūtiem.
3. Arodbiedrības mērķis – pievērst uzmanību darbinieku vajadzībām, panākt viņu ienākumu nepārtrauktu pieaugumu, darba tiesību aizsargāšanu un tādu sociālo garantiju nodrošināšanu, kas veicinātu personības brīvu un vispusīgu attīstību.
4. Latvijas arodbiedrības: apvieno nozaru un profesionālās arodbiedrības kopējo darba, ekonomisko un sociālo tiesību aizstāvībai; īsteno sociālo dialogu ar valdību un darba devēju organizācijām; pārstāv darbinieku intereses valsts un pārvaldes institūcijās un tiesā; veic likumu, citu tiesību aktu projektu ekspertīzi un izstrādā priekšlikumus izmaiņām; organizē savu biedru izglītošanu; piedalās starptautiskajā arodbiedrību kustībā.
5. Spēcīgas arodbiedrības ir galvenais priekšnoteikums darbinieku sociālo un ekonomisko interešu aizstāvēšanai.
6. Arodbiedrībām jādomā ne tikai par algām un sociālajām problēmām, bet arī par nodarbinātību kopumā.
…