Ievads
Savam studiju darbam es izvēlējos izlasīt un izprast sengrieķu filozofa un zinātnieka Aristoteļa darbu "Nikomaha ētika". Šinī darbā mani visvairāk ieinteresēja II grāmata. Tā, pēc manā domām, atklāj filozofa vienas no interesantākajām idejām. Piemēram par to, ka starp galējībām ir meklējams vidus un ka, tas ir tas pareizākais veids kā rīkoties un paust savas emocijas. Tāpat ļoti interesantas ir idejas par to, kāds ir tikumīgs cilvēks.
Sava darbā es galvenokārt rakstīšu par tikumību un vidu. Par to, kā ievērojot vidusceļu un mērenību visās lietās, cilvēks kļūst par tikumisku un cienījamu sabiedrības locekli; tādu, kas spēj uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un respektē līdz ar to citus.
Aristotelis no Stagiras (384 - 322 pr.Kr.)
Aristotelis ir sengrieķu filozofs, kas aizstāvējis prātu un mērenību. Viņš aizsācis sistemātisku loģikas izpēti; viņa "Ētika" ir klasiska mācību grāmata; un viņš devis nozīmīgu ieguldījumu tādās zinātnes nozarēs kā politikas teorija, metafizika, fizika, astronomija, meteoroloģija, bioloģija, psiholoģija un literatūrzinātne. Aristotelis uzsvēris domu, ka jutekliskā pieredze un prāts zinātnē ir vienlīdz svarīgi. Viņš aizstāvēja viedokli, ka cilvēki pēc dabas ir sabiedriskas un tikumiskas būtnes, taču hierarhija un pakļautība ir neizbēgamas. Aristotelis ir nozīmīgs gan ar saviem secinājumiem, gan arī ar savām analītiskajām metodēm.
…