Latvija pierādījusi pasaulei, ka, lai gan tās banku sistēma ir jauna, tā ir droša un pietiekami stipra, lai pārvarētu grūtas un sarežģītas situācijas. Darījumu pasaulē vislabākās mācības sniedz tieša pieredze. Provizoriskie dati liecina, ka jau 2000. gada sākumā vairākumam banku atkal ir labi peļņas rādītāji un cerības uz labu izaugsmi.
Pat neliels ieskats pasaules banku darbības vēsturē ir pietiekams, lai pārliecinātos, ka jebkurā reģionā dažādos tā attīstības posmos banku darbība ir saskārusies ar lielām problēmām. ASV šādu pieredzi guva 80. gadu sākumā, Skandināvija - tikai pirms 10 gadiem, bet Japāna - pagājušajā gadā. Par banku darbības problēmām nevis jākaunas, bet gan jāierobežo negatīvās sekas un jāmācās no savām kļūdām. Ja tas izdodas, rodas mazāka, bet elastīgāka banku sistēma. Vēl pāragri teikt, ka Latvijas banku darbība kļūst elastīgāka, taču mācība nepārprotami ir gūta, un banku sektors sasniedzis nākamo attīstības stadiju, kurā bankas konkurences cīņā meklē savu vietu piedāvāto pakalpojumu jomā.
Līdz ar to bankām, arī a/s “Latvijas Krājbanka” izstrādājot savas attīstības stratēģijas ir nopietni jāpēta banku ietekmējošo ārējās vides faktorus, gan tiešās ietekmes, gan netiešās.
Tādējādi kursa darba mērķis ir analizēt a/s “Latvijas Krājbanka” ārējās vides faktorus, kas tieši un netieši ietekmē bankas darbību, kā rezultātā atklāt bankas iespējas un draudus ārējā vidē.
Izejot no darba mērķa tiek izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.Raksturot a/s “Latvijas Krājbanka” darbības vēsturi un attīstības galvenos rādītājus.
2.Analizēt a/s “Latvijas Krājbanka” tiešās ietekmes ārējās vides faktorus – patērētājus, konkurentus u.c.
3.Analizēt a/s “Latvijas Krājbanka” netiešās ietekmes ārējās vides faktorus – valsts ekonomisko stāvokli, sociālkultūras faktorus u.c.
Lai realizētu kursa darba mērķi, autors izmanto pieejamos materiālus gan presē, gan nepublicētos par a/s “Latvijas Krājbanka”, kā arī zinātnisko literatūru par ārējās vides faktoriem.…