Gaiss ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas nosaka dzīvību uz Zemes. Atkarībā no ķermeņa uzbūves cilvēks diennaktī patērē 6 –12 m3 gaisa, bet lielu fizisko slodžu gadījumā pat vairāk. Līdz ar to pat kaitīgu vielu mikrodaudzumi
gaisā var ietekmēt cilvēka veselību.
Troposfērā ir sastopami tūkstošiem gaisa piesārņotāju, tomēr galveno gaisa piesārņojumu rada deviņas grupas: oglekļa oksīdi, sēra oksīdi, slāpekļa oksīdi, gaistošie organiskie savienojumi, disperģētas cietās daļiņas, fotoķīmiskie oksidanti, radioaktīvās vielas, siltums un troksnis.
Tas viss atrodas mums apkārt katru dienu un neskatoties uz to, ka mēs neredzam visas šīs kaitīgās vielas, tās turpina kaitēt mūsu veselībai. Katru dienu mēs saskaramies ar automašīnu dzinēju dūmiem, cigarešu dūmiem, rūpnīcas dūmiem un cita veida piesārņojumu. Mēs nevaram pilnībā aizliegt citiem cilvēkiem smēķēt, taču varam paši neuzturēties šādu cilvēku kompānijā (vismaz uz laiku kamēr šis cilvēks smēķē) vai arī varam veicināt veselības akcijas, lai izglītotu jauniešus un mudinātu tos atmest smēķēšanu. Mēs nevaram citiem cilvēkiem aizliegt lietot automašīnas, taču mēs paši varam samazināt to lietošanas biežumu. Ikdienā varam izmantot daudz ekoloģiskākus pārvietošanās līdzekļus tādus kā - velosipēds. Mēs nevaram piespiest citus cilvēkus sķirot atkritumus, taču varam censties izglītot iedzīvotājus, lai cilvēki saprastu cik tas tomēr ir svarīgi priekš mūsu dabas, kā arī paši sekot cik pareizi mēs šķirojam atkritumus.
Šādā veidā mēs mudinam citus cilvēkus rūpēties par dabu.