Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:567860
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.11.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
Darba fragmentsAizvērt

Novērošanas metodes priekšrocības un trūkumi salīdzinājumā ar aptauju
Lielākā novērošanas metodes priekšrocība ir tā, ka pēc tās ir iespējams noteikt īstu uzvedību, nevis tikai ziņojumus par domāto vai izvēlēto uzvedību. Nav nekādas neobjektivitātes saistībā ziņojumiem, kā arī ir ievērojami samazinātas vai pat likvidētas neskaidrības, kas būtu saistītas ar intervētāju vai intervijas procesu. Noteikti datu veidi var būt tikai un vienīgi savākti ar novērošanas palīdzību, piemēram, uzvedības modeļi, par kuriem respondentam nav ne jausmas, vai arī viņš nezina kā tos saprotami izskaidrot. Novērošanas metode daudzos gadījumos pierādās arī efektīvāka nekā citas metodes, piemēram, ļaujot svītrkoda skenerim, ieskenēt preces kodu ir daudzreiz ātrāk, nekā prasīt pircējam, lai tas tos uzskaita.
Savukārt lielākais trūkums novērošanas metodei ir tas, ka ir grūti noteikt iemeslus novērojamo reakcijām un uzvedībai, tāpēc ka ir maz zināms par slēptajiem motīviem, uzskatiem, attieksmi un izvēles īpatnībām. Vēl viens trūkums varētu būt tas, ka novērošanas metodes iegūto datu savākšana var prasīt daudz laika, kā arī naudas līdzekļu. Kā vēl vienu trūkumu var uzskaitīt to, ka novēroto tagadni, nevar attiecināt viennozīmīgi attiecināt arī uz nākotni. Piemēram, tas fakts, ka patērētājs nopērk viena zīmola maizi, simtprocentīgi nenozīmēs to, ka arī nākotnē šis patērētājs pirks to pašu maizi. Ļoti daudzos gadījumos slēpto kameru lietošana ( pētniecības iemeslu dēļ) var ierobežot novērojamos, kā arī var būt pat neētiska. [4, 209]

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties