2.Ievads
Viens no plašāk izmantotajiem pētījumu veidiem, tāpat kā citur pasaulē, arī Latvijā ir dažāda veida aptaujas.
Mans darba mērķis ir uzzināt, kādas vispār ir aptaujas metodes, un noskaidrot, kādi ir priekšrocības un trūkumi aptaujaj pa talruni, pa pastu un elektroniskā.
Mūsdienās aptaujas anketas bieži izmanto, jo ta ir vieglāk uzzināt, ko cilvēki doma vai atceras, pēc pasākumā. Aptaujas anketas izmanto arī, lai noskaidrotu, kāpēc cilvēki neapmeklē dažādus pasākumus. Tāpēc ļoti svarīgi zināt, kā pareizi jāsalikt anketu. Jāzina, kāds būs mērķis un kādus jautājumus var ielīkt anketā.
Izejot no darba mērķa jāizpētet sekojoši darba uzdevumi:
1. Kas ir aptauja?
2. Aptaujas metodes
3. Aptaujas pa tālruni metodes priekšrocības un trūkumi
4. Aptaujas pa pastu metodes priekšrocības un trūkumi
5. Elektroniskas aptajas metodes priekšrocības un trūkumi
6. Aptaujas anketa un tās struktūra
Aptauja – sākotnējās informācijas ievākšanas metode, kas paredz uzdot pētāmajai kopai mutiskus vai rakstiskus jautājumus, kuri satur pētījuma problēmu empīriskā līmenī, kā arī iegūto atbiļu statistisko apstrādi.
Aptaujas gaitā iegūtās informācijas kvalitāte lielā mērā atkarīga no aptaujas kā informācijas ievākšanas metodes izstrādes un pielietošanas kvalitātes. Mūsdienās aptaujas metodes tiek pielietotas to jautājumu izpētē, kur informācijas nesējs ir cilvēks. Visbiežāk ar aptauju palīdzību var iegūt informāciju par motīviem, interesēm, plāniem, izjūtām, prioritātēm, attiecību struktūru, ģimenes dzīvi u.tml.
…