Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:626999
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Aizgādība    4
2.  Aizgādības tiesības atņemšana    6
3.  Aprūpes tiesības    8
4.  Aprūpes tiesības atņemšana    9
4.1.  Faktiski šķēršļi    11
4.2.  Bērns atrodas veselībai vai dzīvībai bīstamos apstākļos    11
4.3.  Vecāks ļaunprātīgi izmanto savas tiesības    12
4.4.  Vecāks ir piekritis bērna adopcijai    14
4.5.  Konstatēta vecāku vardarbība pret bērnu    14
  Secinājumi    16
  Rakstot šo darbu varēju uzzināt kad un kāpēc vecākiem tiek atņemtas aprūpes tiesību un aizgādības tiesības. Pirmajā nodaļā tika apskatīts kas ir aizgādība. Aizgādība ir vecāku tiesības un pienākums rūpēties par bērnu un viņa mantu un pārstāvēt bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās    16
  Izmantotās literatūras saraksts    17
  PIELIKUMI    18
Darba fragmentsAizvērt

Civillikuma 177. pants nosaka, ka aizgādība ir vecāku tiesības un pienākums rūpēties par bērnu un viņa mantu un pārstāvēt bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās. Rūpes par bērnu nozīmē viņa aprūpi, uzraudzību un tiesības noteikt viņa dzīvesvietu.178. pants nosaka, ka kopā dzīvojuši vecāki aizgādību īsteno kopīgi. Ja starp vecākiem rodas domstarpības, tās izšķir bāriņtiesa, ja likumā nav noteikts citādi. Ja vecāki dzīvo šķirti, vecāku kopīga aizgādība turpinās. Aizgādību var izšķirt ikdienas aizgādība un atsevišķa aizgādība. Ikdienas aizgādību īsteno tas no vecākiem, pie kura bērns dzīvo. Vecāku kopīga aizgādība izbeidzas, nodibinot uz vecāku vienošanās vai tiesas nolēmuma pamata viena vecāka atsevišķu aizgādību. Atsevišķā aizgādībā vecākam ir visas no aizgādības izrietošās tiesības un pienākumi. Ja mirst tas no vecākiem, kura aizgādībā atrodas bērns, kā arī tad, ja viņam nav iespējams aizgādību īstenot, bērns pāriet otra vecāka aizgādībā, izņemot gadījumu, kad bāriņtiesa bērna interesēs atzīst par vajadzīgu iecelt viņam aizbildni.
Tad, kad tiek iesniegts pieteikums par laulības šķiršanu, Latvijas Civilprocesa likums uzliek par pienākumu vecākiem vienoties vai bērns paliks abu vecāku aizgādībā, vai arī viens no vecākiem realizēs aizgādību. Ikdienā biežāk aizgādību uzņemas māte. Ja rodas strīds, to izšķir tiesa, ņemot vērā bāriņtiesas atzinumu. Bāriņtiesa apseko vecāku dzīvesvietu un noskaidro viņu dzīves apstākļus. Latvijas Civilprocesa likuma 2351. pantā ir teikts: prasības pieteikumā par laulības šķiršanu jānorāda pušu vienošanās par bērna aizgādību, otra vecāka saskarsmes tiesības tiesību izmantošanas kārtību, uzturlīdzekļiem.
Ja vecāki nav spējuši rūpēties par saviem bērniem, tad, ja viņi necenšas labot situāciju, bāriņtiesa sastāda prasību tiesai un lūdz atņemt aizgādības tiesības par bērnu. Ja tiek atņemtas aizgādības tiesības, tad vecākiem vairs nav tiesības satikties ar bērnu. Šķirot laulību, visvairāk neskaidrību rodas par bērna aizgādību un otra vecāka saskarsmes tiesību izmantošanas kārtību. Ir tikai īpaši gadījumi, kad, šķirot laulību, tiesa nodod bērnus atsevišķā aizgādībā.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties