SECINĀJUMI
Atbilstoši kvalifikācijas darba mērķim, noskaidrot geriatriska pacienta viedokli par viņa veselības stāvokli un izvērtēt viņa sadarbību ar aprūpes sniedzējiem, kā arī izvirzītajai hipotēzei - pozitīva attieksme un veiksmīga komunikācija ļauj geriatriskiem pacientiem veiksmīgāk sadarboties un izvērtēt savu veselību – tika izvirzīti vairāki uzdevumi, kas darba gaitā tika konsekventi izpildīti.
Autore nonāca pie sekojošiem secinājumiem:
Liels īpatsvars geriatrijas pacientu aprūpes personāla (ārstu, medicīnas māsu u.c.) darbu vērtē negatīvi. Šāds spriedums netiek saistīts ar veselības stāvokļa pasliktināšanos, negatīvu attieksmi pret vecākiem cilvēkiem, pretimnākšanas vai neatsaucības problēmām, bet gan ar savstarpējās komunikācijas problēmām. Pacientu viedoklis uzskatāms par objektīvu, jo lēmums tiek pieņemts ņemot vērā vairākus apstākļus (iepriekšminētos).
Lielāko problēmu aprūpes personāla un pacienta savstarpējā komunikācijā rada aprūpes personāla nespēja geriatrijas pacientiem sniegt saprotamu, skaidru informāciju par veselības stāvokli, gaidāmajām procedūrām, nepieciešamo rīcības veidu, medikamentu lietošanu stāvokļa uzlabošanai utt.
Analizējot teorētiskos materiālus par aprūpes personāla un pacienta savstarpējo komunikāciju un sadarbību, autore secina, ka veiksmīga komunikācija likumsakarīgi rezultē sekmīgā pacienta ārstēšanās rezultātā.
Aptaujā skaitliski mazs respondentu īpatsvars uz jautājumiem, kas saistīti ar aprūpes personāla komunikāciju, atbild pozitīvi. Respondenti, kas atbildējuši pozitīvi, izprot savu veselības stāvokli un ir motivēti sadarboties ar aprūpes personālu.
…